Piszą w Tygodniku – spotkanie z Markiem Kęskrawcem

Kolejnym gościem Klubowego cyklu „Piszą w Tygodniku” będzie Marek Kęskrawiec. Spotkanie może się stać dla czytelników i czytelniczek okazją bliższego poznania nowego szefa działu „Kraj”, jego wizji publicystyki czy przekonań dotyczących najważniejszych problemów obserwowanych w polskim życiu publicznym.

Zapraszamy we środę, 26 lutego, o godz. 20. na platformę Zoom.

https://us06web.zoom.us/j/82856752808?pwd=VWpvTjRuUGt5cXBiNmxoUHBvNE4rZz09

Marek Kęskrawiec jest dziennikarzem od ponad trzech dekad. Debiutował w 1989 roku jako autor recenzji filmowych w tygodniku „Wolne Słowo”, wydawanym przez Zarząd Regionu Toruńskiego NSZZ Solidarność”. Reporterską karierę rozpoczynał w lokalnym dzienniku „Nowości”. Później pracował jako dziennikarz „Czasu Krakowskiego”, „Super Expressu”, „Newsweek Polska” i telewizji TVN. Od lutego 2012 pełnił funkcję redaktora naczelnego krakowskiego „Dziennika Polskiego”.

Nasz zawód to misja, pamiętajcie o tym i nie pozwalajcie sobie łamać charakterów” – apelował do dziennikarzy w czerwcu 2021 roku, żegnając się z pismem po przejęciu jego wydawcy, spółki Polska Press, przez PKN Orlen. Od dekady współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. W listopada 2021 roku objął w nim funkcję szefa działu „Kraj”, którą w ostatnich latach pełnił Paweł Bravo.

Spotkane poprowadzi Konrad Stanowicz, koordynator Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!