Piszą w “Tygodniku”- Marek Kęskrawiec

Kontynuujemy spotkania z redaktorami i autorami „Tygodnika Powszechnego” w ramach cyklu rozmów „Piszą w Tygodniku”.

Nadchodzące spotkanie może się stać dla czytelników i czytelniczek okazją do bliższego poznania nowego szefa działu „Kraj”, jego wizji publicystyki czy przekonań dotyczących najważniejszych problemów obserwowanych w polskim życiu publicznym.

Zapraszamy we środę, 2 marca o godz. 20 online na spotkanie z red. Markiem Kęskrawcem.

https://us06web.zoom.us/j/87164037202?pwd=T2MwYU9mdDZjT0JhV0tJeTRWTStrZz09

Meeting ID: 871 6403 7202

Passcode: 006423

Marek Kęskrawiec jest dziennikarzem od ponad trzech dekad. Debiutował w 1989 roku jako autor recenzji filmowych w tygodniku „Wolne Słowo”, wydawanym przez Zarząd Regionu Toruńskiego NSZZ „Solidarność”. Reporterską karierę rozpoczynał w lokalnym dzienniku „Nowości”. Później pracował jako dziennikarz „Czasu Krakowskiego”, „Super Expressu”, „Newsweek Polska” i telewizji TVN. Od lutego 2012 pełnił funkcję redaktora naczelnego krakowskiego „Dziennika Polskiego”.

„Nasz zawód to misja, pamiętajcie o tym i nie pozwalajcie sobie łamać charakterów” – apelował do dziennikarzy w czerwcu 2021 roku, żegnając się z „Dziennikiem”.

Od dekady współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. W listopada 2021 roku objął w nim funkcję szefa działu „Kraj”, którą w ostatnich latach pełnił Paweł Bravo.

Spotkanie poprowadzi Konrad Stanowicz, koordynator Klubu „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu.

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!