Papież Franciszek. Sługa nowego świata

“Tygodnik Powszechny” wraz z Wydawnictwem Poznańskim wydają kolejną książkę w ramach Biblioteki “Tygodnika Powszechnego” zatytułowaną “Papież Franciszek. Sługa nowego świata”. Pośród autorów publikacji znajdują się ks. Adam Boniecki, Marek Zając, bp Grzegorz Ryś, ks. Jacek Prusak, Katarzyna Wydra, Piotr Sikora, Józef Majewski.

(Biblioteka Tygodnika Powszechnego, tom II)

„Papież Franciszek. Sługa nowego świata” to zbiór tekstów poświęconych papieżowi Franciszkowi i wyzwaniom, przed którymi staje. Wybitni eksperci, znawcy spraw Kościoła i specjalni wysłannicy „Tygodnika Powszechnego” do Rzymu opisują ostatnie dni pontyfikatu Benedykta XVI i dociekają przyczyn jego rezygnacji, odsłaniają kulisy konklawe, wyjaśniają, czym jest papiestwo, przybliżają problemy współczesnego katolicyzmu i kreślą sylwetkę patrona nowego pontyfikatu, czyli św. Franciszka z Asyżu. Nade wszystko jednak przedstawiają samego papieża Franciszka, zbierając zarówno nieznane fakty z przeszłości, jaki i anegdoty z pierwszych dni w Watykanie, nie omijając także spraw kontrowersyjnych – oskarżeń związanych z rzekomą współpracą z argentyńską juntą i stosunkiem do teologii wyzwolenia. W przygotowanym na gorąco, w ciągu kilku dni od wyboru Papieża, reporterskim i teologicznym zbiorze, znajduje się też wystąpienie Jana Pawła II, wygłoszone w Asyżu w 2002 r.

Książka zawiera następujące rozdziały – Franciszkański Franciszek, Kim jest Piotr, Kościół dwóch papieży, Biedaczyna z Asyżu. Publikacja opatrzona jest wstępem ks. Adama Bonieckiego, a zamyka ją przemówienie Jana Pawła II. Książka jest bogato ilustrowana ( kilkadziesiąt  zdjęć z pierwszych dni pontyfikatu)  oraz fotografie archiwalne.

Książka „Papież Franciszek. Sługa nowego świata” to wspólne przedsięwzięcie wydawnicze Wydawnictwa Poznańskiego i „Tygodnika Powszechnego”, a zarazem drugi, po „Dookoła świata” ks. Adama Bonieckiego, tom Biblioteki Tygodnika Powszechnego. Ukaże się na rynku 27 marca 2013. Książka będzie dostępna w szerokiej dystrybucji  – w księgarniach w całej Polsce, w salonach prasowych Empik, Relay i Inmedio, w salonikach Ruch i Kolporter, w sieci  Matras, w sklepach internetowych, w tym www.literia.pl, empik.com oraz w promocyjnej cenie na www.naszfranciszek.pl.

 

Tytuł: „Papież Franciszek. Sługa nowego świata”

Autorzy: Ks. Adam Boniecki, Marek Zając, bp Grzegorz Ryś, ks. Jacek Prusak, Katarzyna Wydra, Piotr Sikora, Józef Majewski

Spis treści:

Wstęp – ks. Adam Boniecki: Biskup Rzymu

Rozdziały:

Franciszkański Franciszek (Marek Zając: Wstańcie, chodźmy; Jacek Prusak SJ: Na granicach Kościoła; Katarzyna Wydra: Argentyńczyk)

 

Kim jest Piotr (Piotr Sikora: Duchowa decentralizacja; Bp Grzegorz Ryś: Ucieczka do wolności, Godność zobowiązuje; Józef Majewski: Bitwa wśród gromów)

 

Kościół dwóch papieży (ks. Adam Boniecki: Zawsze i na zawsze; Marek Zając: Samotność krótkodystansowca ; ks. Adam Boniecki: Na odchodnym, Ostatni Angelus, Piotr Rzymianin; Marek

Zając: Papież wśród nas)

 

Biedaczyna z Asyżu (bp Grzegorz Ryś: Kiedy drzewo nie owocuje; Józef Majewski: Odrażający, brudni, źli…)

Zakończenie  – Jan Paweł II:  Świadkowie pokoju

Format:  145×205

Oprawa: miękka

Stron:  180 (w tym kolorowe ilustracje)

Wydawcy: Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o., Tygodnik Powszechny Sp. z o.o.

 

Cena: 29,90 pln (w tym 5 % VAT)

 

Data premiery: 27.03.2013

 

Cykl wydawniczy: Biblioteka Tygodnika Powszechnego, tom II

 

ISBN: 978-83-7177-954-1

 

Patroni medialni: TOK FM ,W drodze, Deon

Dystrybucja w salonach prasowych i kioskach:

Ringier Axel Springer  Polska Sp. z o.o.

Dystrybucja w hurtowniach i księgarniach oraz zamówienia:

Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o.

ul. Fredry 8, Poznań

Dział Handlowy: tel. 61/853 99 16, faks: 61/ 853 80 75

handlowy@wydawnictwopoznanskie.com

www.wydawnictwopoznanskie.com

Informacje o publikacjach:

Redakcja „Tygodnika Powszechnego”

ul. Wiślna 12, Kraków

tel. 12/422 25 18

www.tygodnik.onet.pl

 

FRAGMENTY KSIĄŻKI:

Proroka zwanego Franciszkiem kochają nie tylko chrześcijanie, lecz także liczni wyznawcy innych religii i ci wszyscy, którzy jeśli nawet są dalecy od religii, utożsamiają się z jego ideałami sprawiedliwości, pojednania i pokoju.

Jan Paweł II

 

„Modląc się pod krzyżem w San Damiano, Franciszek z Asyżu usłyszał od Jezusa: „Idź i odbuduj mój dom, gdyż popada w ruinę”. Kardynał Bergoglio, przyjmując w Sykstynie jego imię, musiał pamiętać o tych słowach. Karnawał właśnie się skończył. Zrozumie to każdy, kto w papieskich gestach i żartach potrafi dostrzec drugie dno.

Marek Zając

 

Część problemów, przed którymi staje Franciszek, doskwiera Kościołowi od lat. Niektórzy kardynałowie i biskupi upominają się w związku z tym o zwołanie nowego Soboru.

Józef Majewski

 

Nawet jeśli pierwsze słowa i gesty Franciszka wzbudziły w nas zachwyt, nie powinniśmy go traktować jak ojca. Podziw dla papieża, który schodzi z papamobile, by pobłogosławić niepełnosprawnych, który łamie dworskie schematy, może się przyczynić do tego, przed czym on sam przestrzega: do koncentracji na jego osobie, a nie na Chrystusie.

Piotr Sikora

 

Początek roku 2013 w Watykanie pokazał, że nie są aż tak ważne osobiste losy tego, kto pełni urząd Piotrowy – ważna jest historia zbawienia, która się nadal toczy.

Bp Grzegorz Ryś

 

W swoich ostatnich wystąpieniach Benedykt XVI mówił o winach przeciwko jedności Kościoła, o podziałach, przezwyciężaniu indywidualizmów i rywalizacji, demaskowaniu hipokryzji religijnej. Czy dotykaliśmy tu prawdziwych przyczyn jego dramatycznej dymisji?

Ks. Adam Boniecki

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!