Posted on: 11 lutego 2019 Posted by: Monika Mellerowska Comments: 0

Publicysta, a nade wszystko poeta. Laureat między innymi Nagrody Literackiej Gdynia oraz Nagrody im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nominowany do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody im. Wisławy Szymborskiej. Znawca ks. Józefa Tischnera. Za biografię księdza pod tytułem „Tischner” był nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Księdzu Tischnerowi poświęcił i inne swoje książki, między innymi: zbiór gawęd o księdzu Tischnerze „Kapelusz na wodzie” oraz „Myśli wyszukane ks. Józefa Tischnera”. Jego wiersze z tomików „Echa”, „Pełne morze” czy „Druga ręka” są zapiskami osobistych wspomnień i przeżyć. Jest także autorem książek dla dzieci – między innymi „Bajki Misia Fisia”. Jego felietony możemy czytać w „Tygodniku Powszechnym”.

Wojciech Bonowicz będzie gościem naszego Klubu 4 marca 2019 r. Spotkamy się w Auli Szkoly Podstawowej nr 1., przy ul. Chełmińskiej 121.

Najpierw o godz. 11.30 nasz Gość spotka się z uczniami Szkoły, aby porozmawiać z nimi o pracy poety i dziennikarza, a o godz. 17.30 – z członkami i sympatykami Klubu.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia książek Wojciecha Bonowicza.

 

comments

Leave a Comment