Posted on: 12 czerwca 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

Klub Tygodnika Powszechnego Trójmiasto zaprasza na ostatnie przed wakacjami spotkanie z Prof. Zofią Zarębianką, które odbędzie się 27 czerwca 2018 r. (środa) o godz. 18:30, w Gdańsku w Domu Hospicyjnym przy ul. Kopernika 6. Tytuł spotkania: O papieżu, który był poetą. Dyskusja wokół książki Zofii Zarębianki „Spotkanie w słowie. O twórczości literackiej Karola Wojtyły”. Dyskusję poprowadzą: dr Agnieszka Tomasik i dr Tomasz Tomasik. Serdecznie zapraszamy.

Zofia Zarębianka – poetka, eseistka, profesor zwyczajny w Katedrze Literatury XX wieku na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek PEN Clubu, Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Komisji Historyczno -literackiej PAN oraz Centrum Kultury i Dialogu afiliowanego przy Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum w Krakowie.

W swojej pracy naukowej porusza zagadnienia dotyczące obecności i deszyfracji sacrum, bada konteksty religijne i duchowe współczesnej literatury polskiej, szczególnie twórczości Karola Wojtyły (Jana Pawła II), pokolenia „Nowej Fali”, „bruLionu”, twórczości Anny Kamieńskiej, Zbigniewa Herberta oraz Czesława Miłosza. Zajmuje się także metodologią badań nad sacrum w literaturze.

comments

Leave a Comment