O Klubach "Tygodnika Powszechnego

Kluby “Tygodnika Powszechnego” działają w 31. miejscach w Polsce i na świecie. Kluby prowadzi Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza.

Naszym głównym zadaniem jest tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu.

Nasza misja

Jesteśmy ruchem społeczno-kulturalnym, zrzeszającym zarówno wierzących jak i niewierzących, skupionym wokół przesłania „Tygodnika Powszechnego”. Naszym celem jest łączenie ludzi w działaniach w duchu wartości uniwersalnych i chrześcijańskich, takich jak: otwartość, wolność, wspólnotowość i solidarność. Pragniemy budować przestrzeń społeczną odpowiadając na wyzwania, które dostrzegamy wokół nas. Realizujemy to między innymi poprzez spotkania dyskusyjne i rozmowy, lekturę, działania na rzecz potrzebujących i wykluczonych, kształtowanie ruchu obywatelskiego, warsztaty, rekolekcje i modlitwę oraz wyjazdy integracyjne.

Przyłącz się do nas - zostań klubowiczem!

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy podzielają idee klubowe i chcieliby się czynnie włączyć w organizację zadań i spotkań klubowych, a także wspierać redakcję “Tygodnika Powszechnego”.

W Twoim mieście nie ma jeszcze klubu, a masz wokół siebie osoby chętne do działania? Napisz do nas! nowekluby@klubtygodnika.pl.

Postaramy się pomóc w zakresie organizowania klubu i przekażemy niezbędne instrumenty do kontaktu z redakcją.

Chcesz dołączyć do istniejącego już klubu? Pisz na adres swojego klubu miasto@klubtygodnika.pl (np. krakow@klubtygodnika.pl) i poznaj ścieżkę do członkostwa, która opisana jest TUTAJ.

Anna Strzałkowska

Członkini Klubu "TP" Trójmiasto

Tu spotkałam ludzki, dzięki którym znów czuję wspólnotę, dla których Kościół jest znakiem pokoju i otwartości, którzy z odwagą stają w obronie wykluczanych, ponizanych i bitych - dzisiaj osób LGBT+.

Konrad Stanowicz

Koordynator Klubu "TP" we Wrocławiu

Kluby "Tygodnika Powszechnego" to mój drugi dom!

Ks. Bartek Rajewski

Członek Klubu "TP" w Poznaniu

Kluby "Tygodnika Powszechnego" to wspólnota ludzi z pasją, którym chce się chcieć!

Dominik Mazur

Członek Klubu "TP" we Wrocławiu

Kluby TP kojarzą mi się z dialogiem i radością spotkania. Ctaramy się grać razem do jednej bramki i podtrzymywać we wspólnocie ducha fair play. Wszystko w wolności sumienia kształtowanego przez różnorodność.