Posted on: 19 października 2016 Posted by: Redakcja Comments: 0

Wybitny polski kosmolog, filozof i teolog ks. prof. Michał Heller obchodzi w tym roku jubileusz swoich 80 urodzin. Z tej okazji Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 9 listopada o godz. 19:00 w klasztorze oo. dominikanów (Oldenburger Str. 46, 10551 Berlin).

Ks. prof. Michał Heller jest autorem licznych książek popularnonaukowych z dziedziny: astronomii i kosmologii, fizyki oraz filozofii, w których prostym językiem objaśnia czytelnikom Wszechświat. W swych pracach prowadzi rozważania na temat sensu Wszechświata i sensu życia, nawiązując do tematu naszej religii i wiary. Za to właśnie łączenie myśli naukowej z religijną otrzymał w 2008 roku Nagrodę Templetona, którą w całości przeznaczył na ufundowanie Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, służące badaniom powiązań nauki, filozofii i teologii.

O tym, dlaczego warto czytać książki ks. Profesora przekonywać nas będzie Marek Borsuk – pasjonat hellerowskich lektur, członek berlińskiego Klubu.

 

 

 

 

comments

Leave a Comment