Pytania Powszechne

Zapraszamy na cykl rozmów, niejako wywodzących się od pytania Jak żyć? Będzie dużo o człowieku, czasami też o różnie pojmowanym Bogu, o miłości, wolności, o nadziei, o dobru i złu. Nie liczymy na ścisłe odpowiedzi, z których skonstruujemy konkretny przepis na dobre życie (choć kto wie?). Wierzymy w dużą wartość takich rozmów, nawet jeśli prowadzić będą jedynie do kolejnych pytań. A czasu na pytania będzie dużo. W pierwszej edycji planujemy do końca semestru letniego odbyć trzy rozmowy z prof. Karolem Tarnowskim. Zmieniać się będą tematy i prowadzący, ale cel pozostanie podobny. 

 

Aktualności:

Klub "TP" Kraków
Maciej Radecki

Jak być samotnym? //Pytania Powszechne

Wszyscy spotykamy się w życiu z samotnością: dystansem od innych, osamotnieniem, niezrozumieniem, niewystarczalnością spotkań, brakiem przy-bocznego/przy-bocznej, brakiem relacji absolutnej… Stąd pytanie: Jak być samotnym? Jak zachować dobry dystans od innych?

Czytaj więcej »
Klub "TP" Kraków
Redakcja

Jak czekać? Nadzieja i wolność

W piątkowy wieczór w Piwnicy odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu “Pytań Powszechnych”. Pierwsze pytanie – “Jak czekać?”, zadaliśmy naszemu Gościowi, profesorowi Karolowi Tarnowskiemu.

Czytaj więcej »

Nasi Rozmówcy

Karol Tarnowski

Karol Tarnowski

filozof, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Specjalizuje się w problematyce filozofii Boga i podmiotu, a także w filozofii postsekularnej. Pianista.

O nas

Maciej Radecki

Maciej Radecki

Człowiek, wyzwolony grzesznik, malutki chrześcijanin. Studiuje teologię na UPJPII i filozofię na UJ. Jest częścią Sekcji Myśli Chrześcijańskiej KNSF UJ i Koła Naukowego Teologów UPJPII.

Organizatorzy instytucjonalni

Chcesz wesprzeć nasz projekt? Zapraszamy! Poszukujemy wsparcia materialnego, choć nie muszą to być pieniądze, ale np. żywność, którą moglibyśmy wykorzystać w czasie agapy!