Naładowane akumulatory. Po szkoleniu w Łodzi i Porszewicach

Angażowanie i koordynowanie pracy Klubowiczów, współpraca międzyklubowa i podstawy fundraisingu – to główne tematy szkolenia, które odbyło się w dniach 27-29 sierpnia 2021 r. w Łodzi oraz Porszewicach k. Łodzi.

Warsztaty w ramach projektu Chrześcijańscy Liderzy Społeczeństwa Obywatelskiego zorganizowaliśmy już po raz trzeci, wspólnie z Fundacją Konrada Adenauera, która jest z nami od początku tego projektu. Po spotkaniu w Warszawie i Konstancinie (2019) oraz Wieliczce (2020), tym razem końcówkę sierpnia spędziliśmy w gościnnych murach Centrum OPUS oraz Uroczyska Porszewice.

Szesnastu członków reprezentujących Kluby z Brukseli, Bydgoszczy, Gliwic, Łodzi, Krakowa, Poznania, Trójmiasta, Warszawy i Zielonej Góry rozpoczęło spotkanie w lipcowe przedpołudnie. W piątek i sobotę nasz czas zagospodarowały Justyna Józefowicz i Agnieszka Szelągowska z Fundacji Szkoła Liderów, które pomagały nam poznać mechanizmy budowania zaangażowania klubowiczów, współpracy i komunikacji międzyklubowej, w tym tworzenia wspólnych projektów. Natomiast w niedzielę spotkał się z nami Andrzej Pietrucha z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich, który opowiadał nam o podstawach fundraisingu. Był to jedynie wstęp do dalszej pracy nad budowaniem strategii pozyskiwania środków, w której FAOO obiecała nam pomóc. Spotkamy się w tej sprawie już 25 września!

Spotkanie było też świetną okazją do integracji. Część uczestników szkolenia miała do niej okazję już w czwartek, gdyż ze względów logistycznych musieli pojawić się w Łodzi dzień wcześniej. Kulminacją był jednak sobotni grill i długie rozmowy.

Z Porszewic wszyscy wyjechaliśmy naładowani energią i pomysłami, niektórzy gotowymi projektami. Wspaniałe było też to, że mogliśmy znów się spotkać, razem pracować i rozmawiać.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!