Można panikować- spotkanie z twórcami filmu

Klub Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na spotkanie
z prof. Szymonem Malinowskim i Jonathanem Ramseyem, twórcami filmu “Można panikować” i “Nadzieja umiera ostatnia”.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.00 w Ostrowieckim Browarze Kultury, w sali wielofunkcyjnej (obok biblioteki). W przypadku ewentualnych obostrzeń związanych ze stanem pandemii spotkanie zostanie przeniesione na inny termin.

Zainteresowanie społeczeństwa klimatem i polityką klimatyczną z roku na rok wzrasta. Temat źródeł energii, prądu, gazu, użycie węgla pojawia się w społecznym dyskursie. Temu najczęściej towarzyszy merytoryczny i pojęciowy chaos. Musimy się obudzić. Jeśli się nie obudzimy, to nie przetrwamy dłużej niż kilkadziesiąt lat – twierdzi bohater filmu „Można panikować”. Po filmie odbędzie się spotkanie z jego twórcą – reżyserem Jonathanem Ramsey’em oraz bohaterem – profesorem Szymonem Malinowskim. Profesor Malinowski jest fizykiem, kieruje Instytutem Geofizyki na Uniwersytecie Warszawskim i na co dzień zajmuje się problematyką globalnego ocieplenia. Zapraszamy wszystkich, którym bliski jest klimat i środowisko, w którym żyjemy, poznanie faktów (a nie mitów) dotyczących klimatu i jego zmianom, które są spowodowane działalnością człowieka.

   

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”1,3,4,5,6,7,8,9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 37, 38, 39, 40, 35, 42,” whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=10]

Sprawdź pełną listę wydarzeń.

Kim jesteśmy

Kluby ” Tygodnika Powszechnego” Działają w 30 miejscach w Polsce i na świecie. Za zadanie stawiamy sobie tworzenie przestrzeni spotkania i dialogu. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tej wielkiej przygodzie, w której każdy z Was, mamy nadzieję, znajdzie coś dla siebie!

Nadchodzące wydarzenia:

Kalendarz wydarzeń

Nadchodzące wydarzenia:
[eventlist categories="9" whitelabel = true noresults="Brak nadchodzących wydarzeń" limit=15]

Nasze inicjatywy:

[smls id=”19207″]


O projekcie

We wrześniu Kluby „TP” zakończyły wspólne czytanie „Etyki Solidarności” Tischnera. Jednak zabrakło w tych rozważaniach wielu aspektów rozumienia solidarności w świetle aktualnych wyzwań. Pragniemy przenieść myśl ks. prof. Józefa Tischnera w nasze czasy, w naszą rzeczywistość i z tej potrzeby powstał projekt „Etyka Solidarności dziś”, który realizujemy razem z Fundacją Konrada Adenauera.

Oglądaj online!

Każda debata będzie transmitowana online, a obejrzeć ją będzie można m.in. na profilu Klubów “TP” na facebooku oraz w zakładce TV na portalu KlubTygodnika.pl.

 

Nadchodzące wydarzenia:
Brak nadchodzacych wydarzeń

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!