Posted on: 27 września 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

W pierwszej połowie roku przeprowadziliśmy ankietę zatytułowaną „Młodzi. Jakiego świata chcemy, na jaki nas stać” (więcej o niej przeczytać można tutaj: http://www.klubtygodnika.pl/aktualnosci/mlodzi-jakiego-swiata-chcemy-na-jaki-nas-stac-podsumowanie-ankiety). Zapytaliśmy w niej młodych, ale też tych, którzy z młodymi pracują o to, w jakie inicjatywy na rzecz społeczeństwa młodzi ludzie chcą się angażować oraz w jaki sposób zachęcić ich do działania.

Kontynuować ten temat chcemy m.in. w dyskusji z udziałem Karoliny Adamskiej, Adama Kądzieli, Jaremy Piekutowskiego i Marty Walkowskiej-Lipko. Podsumowanie ankiety ma być jedynie punktem wyjścia do dyskusji o tym, jak zachęcić młodych ludzi do zaangażowania w działalność na rzecz społeczeństwa.

UWAGA! Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego na adres warszawa@klubtygodnika.pl.

Organizatorami debaty, podobnie jak wspomnianej ankiety są Kluby „Tygodnika Powszechnego” wraz z Fundacją Konrada Adenauera i Fundacją Tygodnika Powszechnego.

Karolina Adamska – prezes zarządu Fundacji Mam Marzenie, wolontariusz Fundacji od 2004 r.,  w latach 2008-2010 koordynator oddziału poznańskiego Fundacji, doktor nauk medycznych w zakresie biologii medycznej.

Adam Kądziela – politolog, doktorant WNPiSM UW, współzałożyciel Nowoczesnej Ryszarda Petru, Forum Młodych Nowoczesnych i Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Przewodniczący Forum Młodych Lewiatan (2013-2015) i Forum Młodych Nowoczesnej (2015-2018), koordynator projektów społecznych w Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (2012-2015) i Fundacji Roberta Schumanna (2015). Inicjator współpracy organizacji młodzieżowych w ramach Frontu Młodych.

Jarema Piekutowski – socjolog, członek zespołu i główny ekspert ds. społecznych thinkzine’u „Nowa Konfederacja”. Kierownik projektów badawczych, społecznych i kulturalnych. Współpracownik Centrum Wyzwań Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, PSDB i innych firm badawczych. Członek Zespołu Laboratorium „Więzi”, członek Komitetu Organizacyjnego Zjazdów Gnieźnieńskich.

Marta Walkowska-Lipko – kierownik Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego, koordynatorka projektów społecznych, medialnych, Public Affairs, edukacyjnych i kulturalnych z doświadczeniem w pracy z korporacjami, NGOsami, sektorem publicznym i agencją PR. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na rzecz instytucji kultury takich jak: Instytut Adama Mickiewicza, Narodowy Instytut Audiowizualny, Muzeum Plakatu w Wilanowie, Ministerstwo Kultury.

comments

Leave a Comment