Międzynarodowy Dzień Demokracji w Chojnicach

“Klub ” Tygodnika Powszechnego” w Chojnicach zorganizował w dniach 15-22 września I Chojnicki Tydzień Demokracji. Bezpośrednią inspiracją były dla nas obchody Międzynarodowego Dnia Demokracji, święta ustanowionego przez ONZ. Wzorowaliśmy się także na inicjatywie Gdańskich Tygodni Demokracji. Uznaliśmy, że takie wydarzenie stanie się bardzo dobrą lekcją zaangażowania publicznego dla młodych ludzi i jako jego motto wybraliśmy słowa szwajcarskiego pisarza Maxa Frischa: ” Demokracja oznacza mieszanie się do swoich spraw”. Przygotowaliśmy więc kilka prelekcji na tematy związane z istotą demokracji, solidarnością społeczną oraz praworządnością.Zaproponowaliśmy młodym ludziom lekturę Etyki Solidarności ks. J. Tischnera w roku upamiętniającym jego 90. urodziny. Na zakończenie Tygodnia odbyła się debata z udziałem samorządowców, którzy dyskutowali z młodzieżą na temat ich zaangażowania w sprawy publiczne.
Nasz Klub zamierza kontynuować tę inicjatywę poszerzając krąg jej odbiorców”.

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!