Między prawem, sprawiedliwością i miłosierdziem – kilka prawniczych refleksji wokół prawa karnego i chrześcijaństwa

Klub “Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się w piątek, 28 lutego 2020 r. o godz. 18.30 we Wspólnocie Domowej dla Dorosłych Osób z Autyzmem  przy ul. Malczewskiego 133 w Gdańsku. Temat będzie, jak zawsze, bardzo poważny: “Między prawem, sprawiedliwością i miłosierdziem — kilka prawniczych refleksji wokół prawa karnego i chrześcijaństwa”.

Pamiętają Państwo zapewne przejmujący  film Krzysztofa Kieślowskiego “Krótki film o zabijaniu”. O relacjach prawa i moralności,  o karze śmierci i o miłosierdziu w prawie karnym opowie nam nasz gość, Tomasz Snarski, adwokat, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego Materialnego i Kryminologii. Prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką w Gdańsku. Profesjonalista Forbesa w roku 2014, w kategorii wykonywanego zawodu adwokata.

Tomasz Snarski specjalizuje się w prawie karnym, prawach człowieka oraz teorii i filozofii prawa. Jest autorem monografii “Debata Hart – Fuller i jej znaczenie dla filozofii prawa”, za którą w 2019 roku otrzymał nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Naukowego i Prezydenta Miasta Gdańska dla młodych pracowników nauki za wybitne osiągnięcia naukowe. Obecnie studiuje także filozofię. Poza sprawami zawodowymi angażuje się  w działalność społeczną i kulturalną. Jest autorem dwóch tomów poezji. Od siebie dodam, że nasz gość kocha Wilno i tą miłością, silną miłością, chce zarazić innych. I myślę, że mu się to udaje. Jego opowieści o Wilnie, wilniukach są fascynujące i niezwykle ciepłe.

„W tym, co konieczne – jedność; w tym, co wątpliwe – wolność; we wszystkim – miłość”.

 

Zachęcamy do wsparcia działań prowadzonych przez nasz Klub .

Nr konta: 84 1750 0012 0000 0000 4104 8603

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”18″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!