Posted on: 14 lipca 2018 Posted by: Joanna Rózga Comments: 0

Na rozmowę o tym, jak widzimy siebie w przestrzeni miejskiej i jak postrzegamy nasze miasta, zapraszamy do kawiarenki Klubu „TP” w sobotę 21 lipca godz. 17:00- 19:00, Stacja Muranów, ul. Andersa 13 (wejście od dziedzińca).

Gościem wakacyjnej Kawiarenki będzie Beata Chomątowska, – pisarka, dziennikarka, prezeska Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych Stacja Muranów, stała współpracowniczka „Tygodnika Powszechnego”, autorka wielu książek, w tym  ostatnio wydanej, pt. „ Betonia” (Wydawnictwo Czarne). Na łamach „Tygodnika Powszechnego” ukazał się w czerwcu tekst naszego gościa  pt. „Galaktyki z betonu” , nawiązujący do tematyki tej książki.

Beata Chomątowska w swojej twórczości konsekwentnie zajmuje się życiem w miejskich aglomeracjach, począwszy od ich historii i architektury przez socjologię współistnienia, spędzania wolnego czasu, aż po sposoby aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności osiedla, dzielnicy, miasta.
Stacja Muranów, której jest współzałożycielką, stała się przestrzenią publiczną integrującą życie tego specyficznego miejsca w Warszawie, współdziałając  z innymi, licznymi na tym terenie organizacjami pozarządowymi i animując inicjatywy kulturalne, takie jak murale, spacery po dzielnicy, festiwale.

Inne książki naszego gościa znajdziecie Państwo pod adresem : http://lubimyczytac.pl/autor/65634/beata-chomatowska , a wszystkie teksty Beaty Chomątowskiej  opublikowane w „Tygodniku Powszechnym” dostępne są na stronie: https://www.tygodnikpowszechny.pl/autor/beata-chomatowska-1130

Jesteś przed lub po urlopie, spędzasz weekend w Warszawie, będziesz przejazdem…
przyjdź, porozmawiaj z nami!

 

 

 

comments

Leave a Comment