Posted on: 30 października 2018 Posted by: Bożena Ostrowska Comments: 0

Marta Abramowicz, autorka reportażowego bestselleru „Zakonnice odchodzą po cichu” będzie gościem zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”. Zapraszamy na promocję jej najnowszej książki „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Wszyscy wiedzą, że niektórzy księża nie przestrzegają celibatu. Jest to wiedza tak powszechna, że nie wywołuje już ani zdziwienia, ani zgorszenia. Ludzie znają dzieci księży. Znają ich matki i ojców. Ale o tym się głośno nie rozmawia. Niektórzy mówią – tabu, inni – hańba. Dzieci księży i ich matki żyją otoczeni plotkami, w cieniu tajemnicy.

Marta Abramowicz jest dziennikarką, badaczką, psycholożką. Reportażu uczyła się pod okiem Hanny Krall. Napisała wiele tekstów lekkich, gazetowych i sporo poważniejszych, naukowych, w tym kilka książek. Spotkanie poprowadzą: Katarzyna Szulc-Strychowska z wydawnictwa „Krytyka Polityczna” oraz Joanna Kapica-Curzytek z Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze.

Spotkanie odbędzie się w środę 14 listopada 2018 r. o godz. 18 w Piekarni Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13 w Zielonej Górze.

Zapraszamy

 

comments

Leave a Comment