Lipsk czyta Tischnera

 

 

 

 

 

 

 

Lipski Klub “Tygodnika Powszechnego” zaprasza na kolejne spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 28 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 w salce KOLPINGA Propsteikirche w Lipsku (adres: Kath. Propstei St. Trinitatis Leipzig, Nonnenmühlgasse 2 · 04107 Leipzig).
Dokładnie w 18 rocznicę śmierci ks. Józefa Tischnera wspólnie podejmiemy lekturę i dyskusję nad fragmentem książki “Tischner czyta katechizm”.

„Tischner czyta Katechizm”, to zapis rozmów, które niedługo po wydaniu polskiego przekładu nowego Katechizmu Kościoła katolickiego przeprowadził z ks. Józefem Tischnerem Jacek Żakowski. Były one podstawą cyklu programów telewizyjnych pod tym samym tytułem, a następnie ukazały się w formie książkowej, stając się jedną z najpopularniejszych książek sygnowanych nazwiskiem Tischnera.
Kluby „Tygodnika Powszechnego” zdecydowały, że w tym roku będą systematycznie studiować kolejne rozdziały tej książki i dyskutować na ich temat. Jak tłumaczył na zjeździe klubowym we Wrocławiu ks. Andrzej Perzyński, chodzi o to, żeby z pomocą Tischnera lepiej zrozumieć, czym jest Kościół, jaka jest soborowa wizja Kościoła i w jaki sposób Kościół ma działać w świecie. Lipski Klub “TP” włącza się w tę inicjatywę.

Serdecznie zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!