Posted on: 18 czerwca 2013 Posted by: Konrad Stanowicz Comments: 0

Kończymy sezon działalności klubu i rozpoczynamy wakacje, a ponieważ trwa Rok Wiary, chcemy zaprosić na spotkanie ze szczególną postacią, która pomoże nam pogłębić wiedzę na temat Pisma Świętego.

Naszym gościem będzie ks. prof. Michał Czajkowski, znany biblista, wychowanek kilku uczelni w kraju i za granicą, autor wielu publikacji z zakresu teologii biblijnej, laureat licznych nagród, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, wieloletni asystent kościelny miesięcznika „Więź” oraz współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, członek Collegium Invisibile.

W przeszłości także współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, członek Komisji Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Niewierzącymi, Komisji Episkopatu Polski do spraw Dialogu z Judaizmem oraz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej.

Ksiądz profesor wygłosi wykład na temat rzekomych antytez w Kazaniu na Górze. Po wykładzie przewidziana jest dyskusja. Spotkanie odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 19.00 w budynku „Czwórki” przy ulicy Katedralnej 4.

comments

Leave a Comment