Posted on: 22 marca 2016 Posted by: Redakcja Comments: 2
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim, które zainauguruje działalność Klubu „Tygodnika Powszechnego” Trójmiasto. Na motto naszej działalności wybraliśmy „złotą zasadę” św. Augustyna: „W tym, co konieczne – jedność; w tym, co wątpliwe – wolność; we wszystkim – miłość” i do refleksji wokół tej myśli chcemy zaprosić wszystkich, którzy pojawią się na spotkaniu.
Spotkanie odbędzie się w środę, 23  marca w  Czarnej Sali na parterze domku duszpasterskiego, przy Bazylice św. Mikołaja w Gdańsku (ul. Świętojańska 72)
Przed spotkaniem zapraszamy na ostatni dzień rekolekcji, które ks. Adam Boniecki głosi w Bazylice. Msza święta o godz. 19 – po niej konferencja.
 
O nas:
Trójmiejski Klub Tygodnika Powszechnego utworzyliśmy 2 marca 2016 r. Choć wywodzimy się z różnych środowisk, wykonujemy różne zawody i posiadamy odmienne doświadczenia życiowe, połączyło nas przekonanie, że „Tygodnik Powszechny” jest pismem wyjątkowym – uczącym otwartości, umiłowania wolności i poszanowania dla odmiennych poglądów.KTP nie jest organizacją kościelną, lecz ruchem kulturalno-społecznym – otwartym na spotkania i dialog z każdym człowiekiem zainteresowanym twórczą wymianą myśli. Chrześcijaństwo przez nas traktowane nie jest wyłącznie jako doktryna i zbiór rytuałów, ale jest drogą do poszukiwania i odkrywania tożsamości, ułatwiając znalezienie odpowiedzi na pytania nurtujące współczesnego człowieka, coraz częściej zagubionego w otaczającej rzeczywistości.Nasz Klub działa w Gdańsku, mieście które kojarzy się z takimi wartościami jak wolność i porozumienie ponad podziałami. Wierzymy, że wartości te, wraz z wieloletnią tradycją myśli „Tygodnika Powszechnego” pozwolą nam stworzyć miejsce wymiany myśli i poglądów w duchu wzajemnego szacunku oraz życzliwości. Bliska nam jest „złota zasada” św. Augustyna: „W tym, co konieczne – jedność; w tym, co wątpliwe – wolność; we wszystkim – miłość”. Z tego względu nasze spotkania i debaty otwarte są dla wszystkich, nie tylko dla sympatyków i czytelników „Tygodnika Powszechnego”. Na wszystkie serdecznie zapraszamy.
comments

2 People reacted on this

  1. Mieszkam niedaleko i chętnie przystąpiłbym do trójmiejskiego klubu.
    Proszę o kontakt z organizatorami. Pozdrawiam .k.s.

Leave a Comment