Kościół wobec wyzwań ekologicznych i klimatycznych

Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie zaprasza na spotkanie pt. „Kościół wobec wyzwań ekologicznych i klimatycznych”, które odbędzie się 2 marca 2020 r. o godz. 18.00 w Auli Klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Złotej 9.

Gościem specjalnym spotkania będzie o. Stanisław Jaromi OFMConv. O. Jaromi to absolwent teologii i ochrony środowiska oraz doktor filozofii w zakresie filozofii przyrody i nauk przyrodniczych, którego promotorem na KUL był abp Józef Życiński. Od lat zaangażowany w edukację ekologiczną, przewodniczy Ruchowi Ekologicznemu św. Franciszka z Asyżu – REFA i szefuje portalowi www.swietostworzenia.pl. Jest również wieloletnim delegatem franciszkanów ds. sprawiedliwości, pokoju i ochrony stworzenia oraz inicjatorem kilku kampanii: Czyńcie sobie Ziemię kochaną, projektu Ogrody Brata Franciszka i Szkoły liderów ekologii integralnej. Interesuje się sprawami dialogu pomiędzy nauką i wiarą, kulturą i duchowością, chrześcijańską wizją świata i różnymi nurtami ekofilozofii.

We wrześniu 2019 r. wydana została książka „Boska ziemia”, w której o. Jaromi przekonuje, że nieprawdą jest, iż ekologia to lewacka mrzonka, z którą katolikom jest nie po drodze. Pokazuje, że dylemat: albo interes człowieka, albo ochrona środowiska, jest wielkim nieporozumieniem. Świat jest naszym wspólnym domem – od nas zależy, czy będzie gościnny i przyjazny dla wszystkich.

Rozmowa o ekologii oraz praktykowanie jej w codziennym życiu jest wymogiem naszych czasów. Tym bardziej więc zapraszamy do udziału w spotkaniu. Wstęp wolny.

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!