Posted on: 25 września 2014 Posted by: Anna Wallentin Comments: 0

Ludwik WiśniewskiZ okazji inauguracji trzeciego roku działalności Berliński Klub „Tygodnika Powszechnego” wraz z klasztorem ojców dominikanów serdecznie zapraszają na spotkanie z o. Ludwikiem Wiśniewskim, dominikaninem, długoletnim duszpasterzem akademickim, autorem listu do nuncjusza abp. Celestina Migliore na temat rozbicia polskim Kościele (2010 r.) oraz diagnozy sytuacji Kościoła w Polsce, która ukazała się na łamach Tygodnika Powszechnego w 2013 r. Spotkanie odbędzie się w środę, 15 października o godz. 19, w języku polskim i poprowadzą je Anna Wallentin oraz Marcin Przybysz. Wstęp wolny.

Wyróżniony m.in. Medalem Świętego Jerzego za „upartą walkę ze smokiem obłudy” oraz Nagrodą Dziennikarską Artykułu 54 Konstytucji RP „za łamanie tabu, mądrość, siłę i odwagę wejścia w dyskurs z wielkimi polskiego Kościoła”.

O sztuce niepopadania w zwątpienie to tytuł rozdziału książki Josefa Piepera „O trudnościach wiary – dzisiaj”. Nadając ten tytuł spotkaniu chcemy porozmawiać z naszym Gościem o tym, jak nie podawać w wątpliwość siły i trwałości wspólnoty wierzących? Jak wobec trudnych sytuacji w Kościele zachować wiarę w możliwość dialogu wewnątrz jego granic? Chcemy zapytać: Ojcze Ludwiku, jak być radosnym chrześcijaninem w polskim Kościele?

Fot. Grażyna Makara /Tygodnik Powszechny/

Data: środa, 15 października 2014 r., godz. 19.00
Miejsce: Biblioteka klasztoru ojców dominikanów/ Dominikanerkloster Sankt Paulus
Oldenburger Str. 46
10551 Berlin
Strona www: http://www.dominikaner-berlin.de/kloster/willkommen.htm
Dojazd: U9 Turmstr., M27 (przystanek: Oldenburger Str.), M245 (przystanek: Ottostr.).

comments

Leave a Comment