Posted on: 2 stycznia 2019 Posted by: Monika Mellerowska Comments: 0

W nowym roku, podobnie jak w minionym, czekają nas spotkania z rozważaniami nad książką. Tym razem będzie to książka księdza Grzegorza Strzelczyka pod tytułem „Po co Kościół?”. Podobne pytanie zrodziło się w naszym Klubie z racji niedawnych wydarzeń, które stały się przyczynkiem do dyskusji nad tolerancją w Kościele. W jakim stopniu Kościół, jako wspólnota i miejsce spotkań chrześcijan, miejsce pojednania, a w końcu instytucja kierowana przez duchownych jest otwarty dla nas, wierzących?

Chcielibyśmy być miłe widziani w każdym kościele, nie tylko naszej parafii. Chcielibyśmy, aby fakt, że uczęszczamy na msze święte do innego, niż nasza parafia kościoła nie był źle odbierany, ale stanowił raczej wskazówkę dla księży. Chcielibyśmy, aby liczono się z naszym zdaniem i rozważano otwarcie nasze propozycje. Ponadto, pragnęlibyśmy, aby kościół nie był jedynie miejscem, w którym poznajemy Słowo Boże, ale przede wszystkim stanowił miejsce, w którym szerzy się miłosierdzie.

Na spotkaniu 28 stycznia zastanowimy się nad sposobami dotarcia do przedstawicieli lokalnych kościołów, aby przedstawiać im swoje propozycje szczerego otwarcia. Postaramy się ustalić możliwości rozszerzenia i zarazem połączenia sprawczości, jaką niesie miłosierdzie i otwarcie na drugiego człowieka. Ponadto, z okazji 20 rocznicy śmierci Jerzego Turowicza (27 stycznia), przypomnimy wybrany tekst redaktora.

Spotkanie to otworzy cykl dyskusji nad wspomnianą książką ks. Grzegorza Strzelczyka.

Zapraszamy w poniedziałek 28 stycznia o godz. 17.30 do Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, ul. Chełmińska 121.

comments

Leave a Comment