Mamy marzec, tradycyjny miesiąc kobiet i w Klubie warszawskim nie zmarnujemy okazji, by spotkać się z ważnymi kobieta, tym razem tworzącymi media opinii. Zapraszamy na spotkanie „Kobiety opinii. O wyzwaniach współczesnego dziennikarstwa” w czwartek, 10 marca 2022 r. o godz. 20:00.
Naszymi gościniami będą:
Aleksandra Klich — redaktorka naczelna miesięcznika “Wysokie Obcasy Extra”. Kieruje pracami redakcji “Wysokich Obcasów” oraz serwisu Wysokieobcasy.pl . W „GW” pracuje od 21 lat, stworzyła „Magazyn Świąteczny”, była wice naczelną „Gazety Wyborczej” i szefową redakcji „Wysokich Obcasów” i Wysokieobcasy.pl. Autorka książek; „Brat Karol, Siostra Wanda”, „Bez mitów. Portrety ze Śląska”, „Cały ten Kutz. Biografia niepokorna”, „Świat musi mieć sens. Ostatnia rozmowa”
Magdalena Kicińska – reporterka, redaktorka naczelna „Pisma. Magazynu opinii”, publikuje w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii wywiad. Nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody MediaTory 2016. Autorka książki Pani Stefa, współautorka książek Teraz ’43. Losy (razem z Marcinem Dziedzicem) oraz Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików, (wspólnie z Agnieszką Jucewicz). Współredaktorka i współautorka zbioru reportaży Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny. W 2019 roku ukazały się Środki transportu, jej debiut poetycki.
Dominika Kozłowska — redaktorka naczelna miesięcznika „Znak”, prezeska Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii, publicystka. Specjalizuje się w tematach dotyczących społecznych przemian religijności, sporów światopoglądowych, relacji państwo-Kościół, wielokulturowości i problemów mniejszości. Członkini Rady Fundacji na rzecz Chrześcijańskiej Kultury Społecznej im. Hanny Malewskiej. Współpracowniczka Radia Kraków, w którym prowadzi audycję „Znak na głos”. Publikuje także w „Tygodniku Powszechnym” i „Gazecie Wyborczej
Zofia Król — redaktorka naczelna i szefowa działu literatury „Dwutygodnika”. Krytyczka literacka, literaturoznawczyni, doktor filozofii. Autorka książki „Powrót do świata. Dzieje uwagi w filozofii i literaturze XX wieku” (2013). Pisała także do „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Zeszytów Literackich” i „Kontekstów”.
Rozmowę z naczelnymi redaktorkami: Pisma, Znaku, Dwutygodnika i Wysokich Obcasów GW poprowadzi Rafał Pikuła — klubowicz i dziennikarz Gazety Wyborczej.
Autor
-
Koordynatorka Klubu "Tygodnika Powszechnego" w Warszawie i Koordynatorka Generalna Klubów „TP”