Kobieta mówi głośno: ” Mam prawo do…”

Spotkanie online, które odbędzie się  w czwartek 15.04  o godz. 19, jest kontynuacją rozmów prowadzonych w naszym klubie, rozmów kobiet o sprawach, które są dla nas ważne, które nas poruszają, które chcemy zmienić. Obecny czas pod wieloma względami jest rewolucyjny. Trwająca pandemia, ostatnie strajki kobiet, sytuacja w Kościele motywują do pogłębionej refleksji, dyskusji oraz głośnego i odważnego mówienia o tym, o czym marzymy, jakich zmian pragniemy i do czego mamy prawo. Chcemy tez porozmawiać o przyczynach protestów ulicznych-jaką argumentację budują uczestnicy  Strajku Kobiet? Jakie  prawa kobiet zostały zagrożone? O jakie prawa dla siebie walczą protestujący ? Jakie prawo sobie przyznają? Jedno z haseł protestu brzmi przecież: Myślę, czuję, decyduję.
Kobieta świecka i kobieta katoliczka- czy one idą jedną drogą w tym strajku, czy może jednak nie o to samo walczą? Dlaczego kobieta katoliczka ma problem z przyłączeniem się do protestów?

Nasze zaproszenie przyjęły Panie: Katarzyna Kasia, Aleksandra Klich, Zuzanna Flisowska- Caridi, Paulina Olivier. Spotkanie będzie moderowała Anna Strzałkowska.
Link do spotkania
www.facebook.com/klubtygodnika/videos.
Zapraszamy do wspólnej rozmowy.

Projekt jest finansowany z funduszy Miasta Gdańska

Anna Strzałkowska – psycholożka i socjolożka z Uniwersytetu Gdańskiego, działaczka na rzecz praw człowieka, członkini Klubu Tygodnika Powszechnego Trójmiasto oraz Fundacji Wiara i Tęcza. Współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania w Gdańsku.

Katarzyna Kasia- filozofka i publicystka. W ASP prowadzi zajęcia z historii filozofii, estetyki i filozofii kultury. Od 12 kwietnia 2019 występuje jako komentatorka w audycji TVN24 “Szkło Kontaktowe”. Razem z Grzegorzem Markowskim jest również prowadzącą program Nowy świt, który jest emitowany w internetowym radiu Nowy świat. Współpracuje z Kulturą Liberalną Jest autorką książek: Rzemiosło formowania. Luigiego Pareysona estetyka formatywności oraz Doświadczenie estetyczne i wspólnota spektaklu.

Aleksandra Klich-dziennikarka, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów, zastępczyni redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, Adama Michnika. Autorka książek: „Brat Karol, Siostra Wanda” , „Bez mitów. Portrety ze Śląska” , „Cały ten Kutz. Biografia niepokorna”, „Świat musi mieć sens”

Zuzanna Flisowska-Caridi- Skończyła teologię w jezuickim Collegium Bobolanum i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w międzynarodowej organizacji Voices of Faith zabiegającej o większą przestrzeń decyzyjną dla kobiet w Kościele. Współzałożycielka Fundacji Tekla.


Paulina Olivier- studentka filozofii i polonistyki w ramach Kolegium MISH UW, członkini redakcji Magazynu Kontakt.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

O Wspólnocie Indywidualności

Tworzymy przestrzeń do spotkania i rozmowy młodych członków i sympatyków Klubów “Tygodnika Powszechnego”. “Wspólnota indywidualności” to coroczne spotkanie połączone z debatami i warsztatami, podczas których poruszamy najistotniejsze problemy współczesnego świata: od problemów demokracji, aktywności młodych, przez kwestie ekologiczne, aż po równościowe.

W spotkaniu udział może wziąć każdy, komu bliska jest rozmowa i poszukiwanie rozwiązań w atmosferze wzajemnego szacunku. Jedynym ograniczeniem jest wiek (16-40 lat). Nie musisz być członkiem Klubów!

Współorganizator

Kilka zdań o pierwszej edycji

Podczas pierwszej edycji, która odbyła się w pierwszy weekend września w Warszawie spotkało się 25 Klubowiczów z Białegostoku, Bydgoszczy, Katowic, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta, by rozmawiać i uczyć się od znamienitych gości i siebie nawzajem o demokracji, edukacji, pomocy niepełnosprawnym i bezdomnym, ochronie środowiska. I tak o Białorusi rozmawialiśmy z Małgorzatą Nocuń, o sprawach społecznych z Bartoszem Bartosikiem, ks. Adamem Bonieckim, Martą Titaniec, Mirosławem Wlekłym i Justyną Zorn, a o ekologii z Markiem Józefiakiem. Skutkiem ubiegłorocznej “Wspólnoty…” były spotkania uczestników i wspólne inicjatywy podejmowane m.in. we Wrocławiu i Warszawie.

Organizatorzy wspólnoty:

Joanna Stawiarska - Członkini Klubu
Małgorzata Jasionek - Członkini Klubu
Konrad Stanowicz - Koordynator

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!