Kobieta mówi głośno: ” Mam prawo do…”

Spotkanie online, które odbędzie się  w czwartek 15.04  o godz. 19, jest kontynuacją rozmów prowadzonych w naszym klubie, rozmów kobiet o sprawach, które są dla nas ważne, które nas poruszają, które chcemy zmienić. Obecny czas pod wieloma względami jest rewolucyjny. Trwająca pandemia, ostatnie strajki kobiet, sytuacja w Kościele motywują do pogłębionej refleksji, dyskusji oraz głośnego i odważnego mówienia o tym, o czym marzymy, jakich zmian pragniemy i do czego mamy prawo. Chcemy tez porozmawiać o przyczynach protestów ulicznych-jaką argumentację budują uczestnicy  Strajku Kobiet? Jakie  prawa kobiet zostały zagrożone? O jakie prawa dla siebie walczą protestujący ? Jakie prawo sobie przyznają? Jedno z haseł protestu brzmi przecież: Myślę, czuję, decyduję.
Kobieta świecka i kobieta katoliczka- czy one idą jedną drogą w tym strajku, czy może jednak nie o to samo walczą? Dlaczego kobieta katoliczka ma problem z przyłączeniem się do protestów?

Nasze zaproszenie przyjęły Panie: Katarzyna Kasia, Aleksandra Klich, Zuzanna Flisowska- Caridi, Paulina Olivier. Spotkanie będzie moderowała Anna Strzałkowska.
Link do spotkania
www.facebook.com/klubtygodnika/videos.
Zapraszamy do wspólnej rozmowy.

Projekt jest finansowany z funduszy Miasta Gdańska

Anna Strzałkowska – psycholożka i socjolożka z Uniwersytetu Gdańskiego, działaczka na rzecz praw człowieka, członkini Klubu Tygodnika Powszechnego Trójmiasto oraz Fundacji Wiara i Tęcza. Współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania w Gdańsku.

Katarzyna Kasia- filozofka i publicystka. W ASP prowadzi zajęcia z historii filozofii, estetyki i filozofii kultury. Od 12 kwietnia 2019 występuje jako komentatorka w audycji TVN24 “Szkło Kontaktowe”. Razem z Grzegorzem Markowskim jest również prowadzącą program Nowy świt, który jest emitowany w internetowym radiu Nowy świat. Współpracuje z Kulturą Liberalną Jest autorką książek: Rzemiosło formowania. Luigiego Pareysona estetyka formatywności oraz Doświadczenie estetyczne i wspólnota spektaklu.

Aleksandra Klich-dziennikarka, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów, zastępczyni redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, Adama Michnika. Autorka książek: „Brat Karol, Siostra Wanda” , „Bez mitów. Portrety ze Śląska” , „Cały ten Kutz. Biografia niepokorna”, „Świat musi mieć sens”

Zuzanna Flisowska-Caridi- Skończyła teologię w jezuickim Collegium Bobolanum i historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w międzynarodowej organizacji Voices of Faith zabiegającej o większą przestrzeń decyzyjną dla kobiet w Kościele. Współzałożycielka Fundacji Tekla.


Paulina Olivier- studentka filozofii i polonistyki w ramach Kolegium MISH UW, członkini redakcji Magazynu Kontakt.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”18″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]