Posted on: 8 stycznia 2018 Posted by: Redakcja Comments: 0

„Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą.” Te słowa Ewangelii według św. Mateusza nie do końca znajdują odzwierciedlenie w polskim Narodzie. Podczas spotkania Klubu „TP” w Grudziądzu spróbujemy odgadnąć dlaczego. Według jednego z sondaży przeprowadzonych przed Świętami Bożego Narodzenia ponad 60% Polaków na pytanie „Czy przyjęliby uchodźców do domu na Boże Narodzenie” odpowiedziało NIE.

Zastanowimy się nad tym, czemu Polska odmawia przyjęcia uchodźców z terenów ogarniętych wojną, podczas gdy inne kraje nie mają z tym większego problemu. Ponadto spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania czy musimy bać się uchodźcy; która pomoc jest lepsza – ta zdalna, finansowa, która uspokaja sumienia, czy ta, która służy miłością i domem?

Na przekroczenie polskich granic czekają głównie osierocone dzieci, wystarczy tylko uruchomić korytarz humanitarny do Polski, ale żeby tak się stało musimy odnaleźć klucz do tego korytarza. Wspólnie na spotkaniu spróbujemy go odnaleźć.

Zapraszamy do Kontynenty Cafe Bistro&Bar na ul. Starorynkowa 12/14 w piątek, 2 lutego na godz. 17.30.

comments

Leave a Comment