Stygmat uchodźcy. Nie tylko o książce „Nawet jeśli umrę w drodze” Moniki Białkowskiej

„Stygmat uchodźcy” to tytuł spotkania z dr Moniką Białkowską w Klubie „Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze.

Rozpoczęliśmy od fragmentów  z  książki  Moniki Białkowskiej „Nawet jeśli umrę w drodze”. Przygotowaliśmy kilkanaście egzemplarzy dla uczestników, ale  chętnych było więcej, książek zabrakło.

Monika Białkowska dzieliła się swoim doświadczeniem w kontaktach z uchodźcami  w Grecji i na Podlasiu. Opowiadała o swoich spotkaniach „ twarzą w twarz” z uchodźcami, o konkretnych osobach, z którymi miała bliski kontakt. Słuchaliśmy o tym, kim są uchodźcy, obejrzeliśmy kilkanaście zaprezentowanych slajdów.

Na spotkanie przyszła także grupa kilku osób, które pomagają na granicy białoruskiej. Usłyszeliśmy  poruszające  opowieści. Nie zabrakło także naszych aktywistek, które pomagają uchodźcom osadzonym w ośrodku w naszym województwie. „Warunki w których przebywają UCHODŹCY w obozach zagłady ludzkiej godności, są gorsze niż te w więzieniach dla najgroźniejszych przestępców”- to Ich opinia. Dziękujemy Joannie Liddane i Emilii Piotrowicz za relację.

To było ważne spotkanie. Zachęcamy do zapoznania się z książką Moniki Białkowskiej, lekturą obowiązkową dla każdego.

 

Relacja ze spotkania  https://youtu.be/dAw20WBcLu4

Zachęcamy również do oglądania cyklicznych spotkań z  Moniką Białkowską na stronie  https://www.facebook.com/ReportazZWycinkowSwiata

 

Rozmowę prowadził członek zielonogórskiego klubu  „Tygodnika Powszechnego” dr hab. Mariusz Kwiatkowski.

 

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!