Pozycja kobiety w społeczeństwie – warsztaty

7 czerwca 2021 Klub “Tygodnika Powszechnego” w Zielonej Górze zorganizował warsztaty będące kontynuacją debaty pt. “Pozycja kobiety w społeczeństwie”, która odbyła się tydzień wcześniej (31 maja) z udziałem:  Doroty Danielewicz  – polskiej dziennikarki i pisarki, Elżbiety Anny  Polak  – marszałkini województwa lubuskiego oraz Klementyny Suchanow  – pisarki, redaktorki tłumaczki.

W warsztatach wzięły udział: Ewa Niezabitowska i Beata Kiecana. Debatę i warsztaty prowadziła Tatiana Sawicka.


Jako prowadząca zarówno debatę jak i warsztaty zdecydowałam się na wybór trzech tematów, mocno moim zdaniem określających miejsce kobiety w społeczeństwie. Oto te tematy:

1.Prawo a prokreacja: (aborcja, antykoncepcja, in vitro, badania prenatalne, edukacja seksualna)
2.Pomoc społeczna w sytuacji przemocy domowej; w sytuacji niepełnosprawności; w sytuacji ubóstwa; w sytuacji braku umiejętności.
3.Kobieta na rynku pracy (drogi doskonalenia, płace, urlopy, czas pracy).

 

Ewa Niezabitowska, sędzia  Sądu Rejonowego w Zielonej Górze orzekająca od ponad 16 lat w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii społecznej na SWPS w Poznaniu oraz zarządzania jednostkami gospodarczymi w Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA.

 Beata Kiecana, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyła studia podyplomowe: „Samorząd Lokalny i Gospodarka Lokalna”, specjalizacja: „Organizacja i zarządzanie w pomocy społecznej”. Pracowała w  administracji publicznej i w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej. Była wykładowczynią w Uniwersytecie Zielonogórskim. Inspektor w  Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Zielonej Górze.

Tatiana Sawicka, absolwentka UAM, psycholożka, terapeutka, wykładowczyni. Córka, matka i babcia. Aktywistka opozycji ulicznej od 5 lat. Zaangażowana uczestniczka różnych debat.

 

Tatiana Sawicka

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!