Katastrofa ekologiczna Odry i jej wpływ na bioróżnorodność

Zielonogórski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza w piątek, 2 września br. o godz. 18 do Piekarni Cichej Kobiety przy  ul. Fabrycznej 13 na debatę pt. „Katastrofa ekologiczna Odry i jej wpływ na bioróżnorodność”. Udział w niej zapowiedzieli: prof. Grzegorz Gabryś, biolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego, oraz poseł Tomasz Aniśko z Partii Zieloni.

Prof. Grzegorz Gabryś oprócz pracy naukowej jest zaangażowany w działalność organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody: Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”, Klubu Przyrodników, Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „proNatura” oraz Ligi Ochrony Przyrody. Jest także członkiem Regionalnej Rady Ochrony Przyrody będącej organem opiniodawczo – doradczym Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wlkp. oraz Regionalnej Komisji do Spraw Ocen Oddziaływania na Środowisko (woj. Lubuskie).

Poseł Tomasz Aniśko, absolwent Akademii Rolniczej w Poznaniu (magister inżynier ogrodnictwa) oraz University of Georgia (doktor ogrodnictwa). Wykładowca akademicki. Autor publikacji naukowych z dziedziny botaniki. Członek Partii Zielonych. W wyborach do Sejmu RP w 2019 uzyskał mandat posła. Członek klubu parlamentarnego KO. Jest wiceprzewodniczącym komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, oraz zasiada w komisji rolnictwa i rozwoju wsi.

Wstęp wolny.

link do artykułu w “TP”: https://www.tygodnikpowszechny.pl/czy-zycie-powroci-kiedys-do-odry-177517

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!