Jak przejść noc Kościoła?

Gościem spotkania, które odbędzie się w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego” we wtorek, 5 lipca 2022 r. , o godz. 18 w  Piekarni Cichej Kobiety przy  ul. Fabrycznej 13 w Zielonej Górze, będzie o. Maciej Biskup. Zostanie ono połączone z promocją Jego książki  “Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła?”.

Książka naszego gościa nawiązuje do nadużyć w Kościele, w nich widząc źródło kryzysu wiary w Kościół wielu osób – swoistą noc wiary. Dominikanin o. Maciej Biskup stara się pokazać kierunki zmian, których Kościół potrzebuje na drodze swojego nawrócenia. Rozważania są oparte o ewangeliczny opis kuszenia Jezusa na pustyni i w drodze do Jerozolimy.

Maciej Biskup OP,  dominikanin, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. Po studiach doktoranckich z teologii dogmatyczno – fundamentalnej na UAM był m.in. magistrem braci nowicjuszy i studentów, redaktorem naczelnym oficyny  „W drodze” oraz przeorem w Szczecinie. W marcu br. został wybrany na przeora w Łodzi. Związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Kaznodziejskim. Zaangażował się  również w dialog ekumeniczny i dialog z judaizmem. Publikował na łamach m.in., „Tygodnika Powszechnego”, „W drodze”, „Więzi” „Listu” i „Biblii”. Autor książek:  “Zaskoczony wiarą. Między Jerychem a Jerozolimą”, “Ocalić w sercu”, “Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła?”.
Ze względu na treść książki “Nieostatnie kuszenie. Jak przetrwać noc Kościoła?” przez ostatni rok, wraz z 6 innymi braćmi, o. Maciej Biskup towarzyszył osobom skrzywdzonym przez Pawła Malińskiego OP.

Polecamy;
wywiad Ignacego Dudkiewicza (Kontakt 41/2019)
https://deon.pl/czytelnia/maciej-biskup-op-kosciol-w-polsce-potrzebuje-kryzysu,720948

wywiad Alicji Wirwickiej ( Onewt wiadomości z 31.12.2021 r. )
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kosciol-katolicki-w-2021-roku-o-maciej-biskup-to-byl-rok-kryzysu-i-dobrze/c9zyj8v

„Ewangelia jest niezmienna, ale w każdym czasie trzeba na nowo znaleźć język, w którym będzie się o niej mówić. Lęk przed zmianą towarzyszy chyba każdemu, ale perspektywa pozytywnej zmiany powinna wynikać z silnej nadziei, jaką w Kościół wlewa Duch Święty. To On zaprasza wierzących do śmiałości i kreatywności…” o. Maciej Biskup OP

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!