Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego.

Ukraina od ponad pół roku walczy o wolność i demokrację z rosyjskim satrapą. Prezydent Ukrainy z wyśmiewanego komika stał się podziwianym w świecie bohaterem i przywódcą narodu. Nie da się tego zrozumieć bez poznania współczesnej Ukrainy. O tym pisze Natalia Bryżko-Zapór, autorka książki „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego.”

Natalia Bryżko-Zapór – dyplomatka, dziennikarka, tłumaczka z rosyjskiego i ukraińskiego. Absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Warszawskim. W latach osiemdziesiątych działaczka opozycji antykomunistycznej, współpracowała z wydawnictwami drugiego obiegu jako kolporterka i tłumaczka. Później korespondentka „Obserwatora Codziennego”, „Życia Warszawy” i polskiej sekcji Radia Wolna Europa w Moskwie (1991–1993). Kierowała redakcją w Polskim Radiu i szefowała oddziałom terenowym Polskiej Agencji Prasowej. Po latach pracy dziennikarskiej przeszła do dyplomacji. Pracowała na stanowisku radcy Ambasady RP w Kijowie (2001–2005). Współpracowała z Komisjami Spraw Zagranicznych Sejmu i Parlamentu Europejskiego. W latach 2013–2017 pełniła funkcję dyrektora Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu. W 2018 roku założyła Fundację Partnerstwa dla Europy Środkowo-Wschodniej, której celem jest działanie na rzecz kultury i dziedzictwa kulturowego. Autorka książki „Pogranicze wszystkiego. Podróże po Wołyniu”. Publikuje artykuły o Europie Wschodniej. Należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
W wydawnictwie Więź ukazała się jej książka „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego”.
Moderatorem spotkania będzie Konrad Stanglewicz

Zapraszamy do zielonogórskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego” na spotkanie z Autorką i promocją książki. Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki Autorki z autografem.

Wtorek, 25 października 2022 r. godz. 18
Piekarnia Cichej Kobiety, ul. Fabryczna 13
Wstęp wolny.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!