Czy inny katolicyzm jest możliwy? – relacja ze spotkania

 

W zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” 1 marca br. odbyło się spotkanie pt. Czy inny katolicyzm jest możliwy? Gościem był ks. diakon Dominik Szczepański z Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce.

Diakon Dominik zaprezentował profil Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce podkreślając, że jest to wspólnota w pełni katolicka, otwarta i ukierunkowana na równość. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że Kościół dopuszcza w pełni do posługi kapłańskiej kobiety, praktykuje dobrowolny celibat duchownych, w pełni akceptuje osoby LGBT+, a kwestie seksualności wiernych pozostawia osądowi ich sumienia. Każde z omawianych zagadnień zostało poparte argumentami biblijnymi, teologicznymi i historycznymi.

Po zakończeniu części prezentującej zasady funkcjonowania Kościoła odbyła się dyskusja z uczestnikami spotkania, którzy zadawali naszemu  Gościowi pytania . Ta część była obfitująca w pytania od publiczności,  bardzo pozytywnie zaskoczonej istnieniem takiej wspólnoty w Polsce i w Zielonej Górze.

Całość zakończyła się słowami diakona Dominika, który życzył Kościołowi, aby cały czas był zakochany w Chrystusie i Jego Ewangelii, bo tylko to jest gwarantem wiarygodności i autentyczności Kościoła.

Moderatorem spotkania był Konrad Stanglewicz

Spotkanie odbyło się w Piekarni Cichej Kobiety w Zielonej Górze.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!