Klub “TP” Zielona Góra

Podstawowym celem działalności Klubu jest popularyzacja pisma „Tygodnik Powszechny” w Zielonej Górze i województwie lubuskim. Chcemy, żeby zielonogórski klub był miejscem spotkań ludzi otwartych i gotowych do dialogu w poczuciu odpowiedzialności za Kościół, lokalną społeczność i losy kraju. Zapraszamy osoby z różnych środowisk, bez względu na wiek, zawód i światopogląd, które w spotkaniach i debatach otwartych dla szerokiej publiczności będą miały możliwość swobodnego wypowiadania się w atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości, otwartości oraz tolerancji. Klub “TP” jest niezależny, ale jesteśmy gotowi współpracować ze środowiskami, które stawiają sobie podobne cele.

Kontakt: zielonagora@klubtygodnika.pl

Nr konta: 90 1750 0012 0000 0000 4104 8786

Aktualności:

Klub "TP" Zielona Góra
Konrad Stanglewicz

Gorzki paradoks – nieznany sąsiad

„Ukraino, jaka jesteś? Ukraińcy, jacy jesteście?” – tak brzmiał temat ostatniego spotkania w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego”. Pretekstem do rozmowy był niedawny przegląd współczesnego kina ukraińskiego. Obejrzeliśmy sześć filmów: Donbas, reż.

Czytaj więcej »
Klub "TP" Zielona Góra
Bożena Ostrowska

Ks. Damian Wyżkiewicz CM w Zielonej Górze

Dwa lata czekaliśmy na spotkanie w zielonogórskim klubie „Tygodnika Powszechnego”. Zaplanowane na 14 października 2020 roku spotkanie pt. „Religia w szkole – dobry pomysł?” musieliśmy odwołać z powodu pandemii. Czekaliśmy

Czytaj więcej »
Klub "TP" Zielona Góra
Bożena Ostrowska

„Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego”

Natalia Bryżko-Zapór – dyplomatka, dziennikarka, tłumaczka z rosyjskiego i ukraińskiego, absolwentka slawistyki na Uniwersytecie Warszawskim i autorka książki „Ja tu zostaję. Fenomen Wołodymyra Zełenskiego” była gościem w zielonogórskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” 

Czytaj więcej »