Zapalamy znicz pamięci w 25 rocznicę śmierci Jerzego Turowicza

“Nie mają katolicy obowiązku walczyć o jakiś program polityczny, ale mają obowiązek czuwać, by w życiu zbiorowym, politycznym, gospodarczym i społeczny stosowane były normy etyczne, szanowane prawa człowieka, realizowana sprawiedliwość” – to słowa Jerzego Turowicza, które chcielibyśmy, by wybrzmiewały również dziś, 25 lat po jego śmierci.

W sobotę, 27 stycznia o godzinie 13.00, w 25 rocznicę śmierci wieloletniego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, przedstawiciele Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Warszawie zapalą znicz przy tablicy pamiątkowej na Rondzie im. Jerzego Turowicza, u zbiegu ulic Potockiej i Gwieździstej na Żoliborzu.

Potem, o 13.30, zapraszamy do Miejsca Aktywności Lokalnej na Żoliborzu, ul. Marii Kazimiery 20/U1 na spotkanie „Czytamy Turowicza”.

Gośćmi spotkania będą: Adam Michnik redaktor naczelny GW i Anna Karoń-Ostrowska, filozofka współzałożycielka Instytutu Myśli Józefa Tischnera.

Wrócimy do słów Redaktora, do wspomnień i do pamięci oraz porozmawiamy o dziedzictwie pisma, wokół którego się skupiamy, a które odwołuje się do tych samych niezmiennych wartości w czasach zmieniających się nieustannie.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!