Nigdy nie odpuszczę. Bodnar & Bartosik we Wrocławiu

Gdy Adam Bodnar zakończył w lipcu 2021 roku prawie sześcioletnią służbę jako rzecznik praw obywatelskich, otrzymał wiele sygnałów wsparcia, wyrazów solidarności, podziękowań i zwykłych życzliwych gestów od Polek i Polaków. Traktuje je jako przypomnienie o swojej odpowiedzialności wobec obywateli RP. „Praca nie jest skończona, a wolność jest w nas” – mówi Bodnar, przypominając, że nawet jeśli doświadczamy rezygnacji lub mamy wrażenie, że nasz sprzeciw jest niewystarczająco słyszalny, to z czasem historia przyzna nam rację.
Książka „Nigdy nie odpuszczę” to nie są wspomnienia byłego rzecznika. To analiza bieżącej sytuacji, uwzględniająca również dramatyczne wydarzenia związane z napaścią Rosji na Ukrainę i niezwykle ważną rolę, jaką społeczeństwo polskie ma w tym kontekście do odegrania. Lecz przede wszystkim jest to wnikliwe spojrzenie w przyszłość, próba zdiagnozowania czekających nas wyzwań i wytyczenia drogowskazów. Niniejszą książką Adam Bodnar składa obywatelom i obywatelkom Polski i Unii Europejskiej obietnicę: będę wam towarzyszył w tej trudnej misji, możecie na mnie liczyć.
Prof. Adam Bodnar gościł w Klubie „Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu w listopadzie 2019 roku, jeszcze jako Rzecznik Praw Obywatelskich, jeszcze w rzeczywistości nienaznaczonej wojną i pandemią. Teraz powraca, by wraz z autorem wywiadu-rzeki i redaktorem „Więzi” Bartoszem Bartosikiem porozmawiać z nami na wiele tematów – tych obecnych w książce, ale i tych, które są dla Państwa ważne, a w niej się nie zmieściły. Na spotkanie zapraszamy w poniedziałek, 4 lipca, o godz. 19.30 do wyjątkowej przestrzeni MiserArt – strefy kreatywnej w labiryncie wykluczenia przy ul. Cybulskiego 35A. Dyskusję moderował będzie Konrad Stanowicz.
prof. Adam Bodnar (ur. 1977), nauczyciel akademicki, działacz społeczny i publicysta. Rzecznik praw obywatelskich VII kadencji (09.2015–07.2021), dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS, doradca krajowych i międzynarodowych organizacji pozarządowych.
Bartosz Bartosik (ur. 1989), dziennikarz i publicysta specjalizujący się w sprawach społecznych. Z wykształcenia bohemista. Jest członkiem redakcji „Więzi” i sekretarzem think tanku Laboratorium „Więzi”. Uczestniczy w pracach Komitetu Dialogu Społecznego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!