10+ pytań do Ignacego Dudkiewicza

Chcąc nadgonić stracony czas, Klub “Tygodnika Powszechnego” we Wrocławiu zaprasza na pierwsze po długiej przerwie otwarte spotkanie na żywo.

Z naszym gościem porozmawiamy na wiele istotnych tematów, na które z pewnością dyskutowalibyśmy w minionych miesiącach, gdyby nie pandemiczne ograniczenia. Ignacego Dudkiewicza, redaktora naczelnego katolewicowego Magazynu „Kontakt” zapytamy między innymi o sytuację na granicy polsko-białoruskiej, edukację w dobie ministra Czarnka, polski Kościół, strajki kobiet czy zmiany społeczne będące konsekwencją pandemii. Czekamy również na państwa pytania!
Na spotkanie zapraszamy w środę, 13 października, o godzinie 17.30 do zaprzyjaźnionej księgarnio-kawiarni Tajne Komplety. Chcąc mieć pewność miejsca, warto przyjść wcześniej. I oczywiście proszę pamiętać o maseczkach. Do zobaczenia!
Ignacy Dudkiewicz urodził się w 1991. Jest publicystą, dziennikarzem, nauczycielem, filozofem i bioetykiem. Redaktor naczelny „Magazynu Kontakt”. Był redaktorem naczelnym działu „Publicystyka” portalu organizacji pozarządowych ngo.pl oraz felietonistą „Gazety Stołecznej”. W 2019 nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „Publicystyka”, wyróżniony na Festiwalu Wrażliwym w kategorii „Najlepszy Reportaż prasowy – profesjonaliści”. Współpracował lub współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi i inicjatywami. Członek zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Zaangażowany w akcje mające na celu wsparcie osób w kryzysie bezdomności oraz zmianę społecznego wizerunku bezdomności. W 2018 nakładem wydawnictwa Więź ukazała się książka będąca zapisem jego rozmów z ks. prof. Andrzejem Szostkiem „Uczestniczyć w losie Drugiego. Rozmowy o etyce, Kościele i świecie”. Obecnie pracuje nad książką o polskim Kościele. Zajmuje się przede wszystkim sprawami bioetyki, wykluczenia społecznego (zwłaszcza bezdomności), Kościoła i społeczeństwa obywatelskiego.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!