Wakacje w Klubie warszawskim

Pandemia zabrała nam wiele, między innymi spotkania na żywo, dlatego gdy tylko stało się to możliwe, zaczęliśmy w warszawskim Klubie spotykać się w mniejszym lub większym gronie. Najpierw były wypady do Spectra Art Space na wystawę dzieł Jerzego Nowosielskiego z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, kolekcji Teresy i Andrzeja Starmachów, kolekcji Anny i Jerzego Staraków oraz innych prywatnych kolekcji. Obrazy pokazywały wizerunek kobiety, widziany oczyma artysty na przestrzeni kilku dekad, w jej codziennym życiu, w różnym stanie duchowym i emocjonalnym, pokazane w niekonwencjonalny, intymny sposób i w realiach otoczenia.
Kolejną wystawę „Taki pejzaż” w Polin zobaczyliśmy już jedną większą grupą. Były to prace Wilhelma Sasnala, obrazy i rysunki, opisujące cały pejzaż przemian społecznych i stosunek do upamiętniania i rozliczania przeszłości. Artysta czerpie swoją inspirację z wielu źródeł, lecz u jej podstaw leży odczuwalna pusta w polskim historycznym krajobrazie.
Była też wycieczka do Kampinosu rozpoczynająca sezon letnich wypraw, którą śmiało można zaliczyć do udziału Klubu w tegorocznej akcji „Biegnij z Bonieckim”. Organizatorką tych wycieczek jak i już zapowiedzianych kolejnych jest Anna Łapińska, przewodniczka po Kampinosie. Już odbywają się kolejne, ale o tym jeszcze będziemy pisać, gdy się skończy akcja.
Spotkaliśmy się również z okazji wyborów, w wyniku których Magdalena Skrzyńska został nową vice koordynatorką Klubu warszawskiego i od razu rozpoczęła realizacje wakacyjnych pomysłów.
Życzymy wszystkich udanych aktywnych wakacji i bezpiecznych powrotów do naszych przyzwyczajeń i zwyczajów. Wiele się w międzyczasie zmieniło. Tygodnik ma nową siedzibę, kilkoro klubowiczów znalazło własny dom i urządza swoje nowe mieszkania, a dzieci odnoszą zasłużone sukcesy. Mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie dyplomowym Aliny Łapińskiej, córki Ani, naszej przewodniczki letnich wędrówek, która zachwyciła nas grą na harfie i zaskoczyła możliwościami tego instrumentu. Piękny występ odbył się w Wyższej Szkole Muzycznej na Okólniku.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!