Synod i co dalej? Kościół na drodze reformy

W kwietniu 2021 roku papież Franciszek zainicjował drogę synodalną całego Ludu Bożego, która rozpoczęła się w październiku 2021 roku w każdym Kościele lokalnym.  W październiku 2023 r. odbyło się Zgromadzenie Synodu Biskupów. Na zakończenie obrad (5 grudnia 2023 r.) członkowie Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów przyjęli Dokument, który dotyczy wytycznych i prac, które Kościół katolicki powinien podjąć do II Sesji XVI Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów. Ta odbędzie się w październiku bieżącego roku.

Widzimy więc, że Synod pod hasłem „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” to dopiero początek drogi, którą wyruszyć mają Kościół i ludzie z nim związani.

Zapraszamy na spotkanie “Synod i co dalej? Kościół na drodze reformy”, organizowane przez Klub “TP” Warszawa we współpracy z warszawskim Klubem Inteligencji Katolickiej, które odbędzie się w czwartek, 15 lutego o godzinie 18.30 w sali KIK, ul Freta 20/24A (II piętro). Spotkanie będzie transmitowane na facebooku KiK.

Razem z uczestnikami spotkania porozmawiamy o przygotowaniach, przebiegu i wnioskach płynących z Synodu. Każdy z tych etapów przynosi ciekawe doświadczenia i obserwacje, jak choćby słyszalny w debacie o Kościele głosie świeckich, nie tylko hierarchów.

W spotkaniu wezmą udział:

Mirosław Tykfer – doktor teologii fundamentalnej, od 2014 r. redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

red. Edward Augustyn – dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, akredytowany przy Sala Stampa Stolicy Apostolskiej, autor i tłumacz książek historycznych, filozoficznych i teologicznych.

Spotkanie poprowadzi Uschi Pawlik z warszawskiego oddziału Fundacji Wiara i Tęcza, uczestniczka spotkań alternatywnego synodu świeckich.

Natalia Rozbicka KIK

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!