Kubisiowska na inaugurację nowego klubowego cyklu spotkań

Katarzyna Kubisiowska jest mistrzynią rozmowy. To wspaniała obserwatorka, która umieszcza swoich rozmówców nie tylko w kontekście ich historii, ale też emocji i otoczenia. Cieszymy się, że spotkanie z nią, które odbędzie się w czwartek, 16 grudnia o godz. 20 zainauguruje nasz nowy cykl spotkań zatytułowany „Piszą w Tygodniku”.

Dziennikarkę ciekawi człowiek tu i teraz, z całym doświadczeniem życia, ale też ulotnymi przeżyciami chwil. Pomaga je odkryć i nazwać. Do wywiadów, biografii, rozmów i wspomnień, zarówno tych w tekstach dla „TP”, jak i książkach, które napisała, podchodzi z wielką uważnością. Skupia się na swoim bohaterze.

U podstawy tekstów Katarzyny Kubisiowskiej jest rozmowa i spotkanie z drugim człowiekiem, dlatego z taką naturalnością weszła w nową formę przekazu „Tygodnika”, jaką stały się podkasty.

Rozmowy o byciu razem, poszukiwanie punktów zwrotnych w życiu, tropienie momentów i warunków w budowaniu kobiecej niezależności, wydają się sięgać sedna podejścia naszej gościni do drugiego człowieka. Widać w niej pragnienie pokazania go nie wyłącznie przez to, co robi i kim jest dla świata, ale co czuje i jak sam siebie postrzega.

Katarzyna Kubisiowska publikuje w „Tygodniku Powszechnym” od 2007 roku.  Jest autorką kilku książek: „Rak po polsku”, biografii „Pilch w sensie ścisłym”, „Grać aby żyć” opowieści o Danucie Szaflarskiej oraz rozmowy „Głos. Wojciech Mann”.

Ostatnio, nakładem Wydawnictwa ZNAK, ukazała się książka pokazująca autorkę przez pryzmat rozmów, które prowadzi. „Rozmawiamy dlatego, że życie jest krótkie i nie ma wiele czasu, lecz czas ten można wzmocnić, sprężyć, po to jest rozmowa” pisze Mark Bieńczyk we wstępie do wydania. Katarzyna Kubisiowska wzmacnia swój i nasz czas, sprężając go z tym przeżywanym przez jej bohaterów.

Zbiór tekstów i wywiadów publikowanych przez lata w „Tygodniku Powszechnym” nosi tytuł „Blisko, bliżej. Rozmowy o tym co najważniejsze”. Co się wyostrza, a co rozmazuje, gdy podchodzimy bardzo blisko, coraz bliżej?

Zapraszamy w czwartek, 16 grudnia o godz. 20:00 na spotkanie z Katarzyną Kubisiowską z cyklu „Piszą w  »Tygodniku«”, które odbędzie się na platformie Zoom:
https://us06web.zoom.us/j/87120393339?pwd=NHIydUVMdDdUVlRUUUZpSjBrYnpmUT09

Spotkanie poprowadzi Rafał Pikuła, dziennikarz, członek Klubu „TP” Warszawa.

„Piszą w  »Tygodniku«” to nowy cykl spotkań z redakcją i autorami „TP”. Po „Rozmowach na 75-lecie” i „Tygodnikowych Tematach” chcemy spotkać się przede wszystkim z autorami zewnętrznymi, którzy często publikują na łamach „Tygodnika”.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!