Pomoc na dłuższy dystans

Kryzys humanitarny jest kryzysem miłosierdzia-pisali założyciele Punktu Interwencji Kryzysowej warszawskiego KIK, gdy organizowali się, by reagować czynnie na to, co działo się na granicy białoruskiej. Dziś Punkt prowadzi działalność na wielu frontach, pomagając ludziom na granicy i ofiarom wojny. Jest to proces pomocowy, który się rozwija i umacnia dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli.

I to z Nimi będziemy rozmawiać na spotkaniu Klubu „TP” Warszawa, powracając po trudnym czasie pandemii do siedziby KIK, która zawsze była nasza przystanią, a dziś jest nam szczególnie bliska.

Po doświadczeniach z wieloletnią działalnością charytatywną, pomocą poszkodowanym w Kościele, ratowaniem ludzi na granicy, wolontariusze KIK organizują wieloformatowe wsparcie dla uchodźców wojennych z pełną świadomością, że jest to pomoc wymagająca specjalnego zaangażowania, uwagi, czasu i wybiega swoimi potrzebami daleko w przyszłość.

O tym, jak realizują swoje plany i jak je poszerzają i dostosowują do sytuacji, którą stworzyła wojna, porozmawiamy z przedstawicielami różnych form pomocy prowadzonej przez KIK warszawski.

Zapraszamy na spotkanie, to ważne, byśmy o tym zaangażowaniu usłyszeli i dowiedzieli się, jak można je wspierać.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 12 maja o godz. 19:00 w sali KIK, ul. Freta 20/24A (II piętro) i będzie w formie hybrydowej z transmisją na wewnętrznym lik Zoom;

https://us06web.zoom.us/j/87956341244

Meeting ID: 879 5634 1244
Passcode: 748011

Rozmowę z naszymi gośćmi poprowadzi Joanna Stawiarska.

 

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!