Podkasty

Podkasty pojawiły się w „Tygodniku Powszechnym” w 2017 roku. Rozpoczęło się od nagrań rozmów prowadzonych z pisarzami, głównie gośćmi Conrad Festival dla strony Book’s not dead. Teraz w rozmowach i mini wykładach porusza się wiele tematów powiązanych z tekstami pisma, dodatkami, wydaniami specjalnymi oraz ciekawymi wydarzeniami.
Na szczególną uwagę zasługuje osiem regularnych cykli prowadzonych przez autorów pisma; Opowieści z Izraela, Miesiąc w nauce, Sztuka powszechnie nieznana, LEKtura, Rozmowy o byciu razem, Punkt zwrotny, Własny pokój, Dom.
Na spotkaniu „Tygodnikowe tematy” porozmawiamy z twórcą „Podkastu Powszechnego” Michałem Kuźmińskim i autorką trzech z wyżej wymienionych cykli rozmów, Katarzyną Kubisiowską.
Zapraszamy w środę, 26 maja o godz 19:00 na platformę
Meeting link:
https://klubtygodnika.my.webex.com/klubtygodnika.my/j.php…
Meeting number: 163 494 2385
Password: KXpTBNek547 (59782635 from phones and video systems)
Host key: 19403
Katarzyna Kubisiowska, dziennikarka działu Kultura “TP”, absolwentka filmoznawstwa UJ. Współautorka książek „Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon” oraz „Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych”. Autorka książki „Rak po polsku” oraz biografii “Pilch w sensie ścisłym”. „Grać, aby żyć” biografii Danuty Szaflarskiej oraz biografii Tomasza Mana. Jej ulubiona forma dziennikarska to wywiad. Prowadzi warsztaty pisarskie i spotkania (Festiwal Conrada w Krakowie)
oraz trzy cykle podkastów: Rozmowy o byciu razem, Punkt zwrotny, Własny pokój.

Michał Kuźmiński, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”, dziennikarz, kierownik wydania internetowego „Tygodnika”, twórca i wieloletni kierownik działu „Nauka”.  Zajmuje się też tematyką społeczną, wpływem technologii na ludzi i kulturą popularną. W 2016 r. nominowany do nagrody Grand Press w kategorii „dziennikarstwo specjalistyczne”, laureat wyróżnienia honorowego Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Jerzego Zielińskiego za popularyzację nauki (2011). Autor popularnonaukowej książki „Nauka w kuchni. Przełomowe historie sztuki kulinarnej” oraz kilku powieści kryminalnych

https://www.facebook.com/events/1629990800724976/

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Jedna odpowiedź

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!