Chrześcijaństwo czasu wojennego

Klub Tygodnika Powszechnego w Warszawa zaprasza na Kawiarenkę „Chrześcijaństwo czasu wojennego” w czwartek, 24 marca, o godz. 20 (online)
Porozmawiamy o tym, gdzie jest dziś, w czasie wojny, chrześcijaństwo.
Link do spotkania;
https://us06web.zoom.us/j/87397022926

„W świecie, który tak mocno podkreśla prawa człowieka, z prawem do życia włącznie, agresja jest koszmarnym dramatem, a jej inicjatorzy zasługują na miano szalonych” -pisze siostra Barbara Chyrowicz w tekście „W Europie bez zmian”.
https://www.tygodnikpowszechny.pl/w-europie-bez-zmian-172028

„Były pokojowe idee, ewangeliczne przesłanie i wiara w przestrzeganie umów. Niestety, to nie jest dobry świat. „Gdy ja mówię o pokoju, tamci prą do wojny” (Ps 120, 7). Podjęcie walki z agresorem to być albo nie być dla atakowanych – muszą walczyć. Walczą nie po to, żeby zabijać, ale walczą zabijając w obronie tego wszystkiego, co im drogie i bliskie”

„Kiedy sprawiedliwość jest po naszej stronie, uznajemy argumenty siły za usprawiedliwione, walka jest sprawiedliwa, kiedy bronimy siebie i bliskich. Skrajny pacyfizm jest nie do usprawiedliwienia wtedy, kiedy jesteśmy odpowiedzialni za życie bliskich, których nie jesteśmy w stanie ocalić inaczej, jak tylko posługując się siłą”

Odpowiemy też sobie na pytanie o rolę i udział Kościoła w pomocy uchodźcom i reakcji na wojnę, w czym pomoże nam rozmowa Artura Sporniaka z bp. Krzysztofem Zadarko „Maraton pomagania/Co Kościół robi dla uchodźców”

https://www.tygodnikpowszechny.pl/maraton-pomagania-co-kosciol-robi-dla-uchodzcow172027

oraz tekst red. Edwarda Augustyna

https://www.tygodnikpowszechny.pl/wojna-w-ukrainie-dyplomacja-watykanu-sie-pogubila-172

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!