Bliski Wschód bliższy niż się wydaje

Klub warszawski zaprasza w poniedziałek,  21 lutego, o godzinie 18:00 do Domu Kultury i Zabawy Persepolish w Warszawie przy ulicy Zamienieckiej 19A na spotkanie “Bliski Wschód bliższy niż się wydaje”, którego jest współorganizatorem.

W ubiegłym roku na spotkanie młodych klubowiczów TP „Wspólnota Indywidualności” w Łodzi przyjechała Michalina Kupper, która w Warszawie prowadzi Dom Kultury i Zabawy Persepolish.  W tym miejscu zajmuje się propagowaniem tematyki Bliskiego Wschodu poprzez organizowanie różnych spotkań, warsztatów.
Postanowiliśmy nawiązać współpracę z tym miejscem.  Warszawski Klub TP jako współorganizator wydarzenia zaprosił na otwarcie cyklu Redaktora Marcina Żyłę.

Co robi Allah w kościele? Kim byli najwięksi bliskowschodni podróżnicy starożytnych czasów, a kim są wędrowcy dziś? Czego możemy się uczyć od mieszkańców Bliskiego Wschodu i co zdążyliśmy od nich przejąć już wieki temu? W jaki sposób uczeni w Syrii i Persji uratowali Arystotelesa?

Gośćmi spotkania będą:
Dominika Kovačević – arabistka, prawosławna teolożka. Prowadzi na facebooku stronę „Allah w cerkwi”,
Marcin Żyła – dziennikarz, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego”. Zajmuje się głównie tematyką związaną z uchodźcami i migrantami.

Z powodów pandemii spotkanie odbędzie w bardzo wąskim gronie, ale będzie nagrane i udostępnione.

Formularzem do zapisów znajduje się w wydarzeniu: https://fb.me/e/1AD9cJx0Z

Więcej o działalności Domu Kultury: https://m.facebook.com/106143315024577

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!