Oddech dla duszy

Warszawski Klub “Tygodnika Powszechnego” w ramach cyklu spotkań Letniego Klubu Czytelniczego zaprasza na rozmowę o książce “Oddech dla duszy” –  wyborze tekstów ks. Adama Bonieckiego, dokonanym przez red. Michała Olszewskiego.
“Świat jest już tak przepełniony trudem, cierpieniem i złością, że nie powinniśmy jeszcze bardziej go zaciemniać”- tłumaczy ks. Adam Boniecki swój stosunek do świata.
A we wstępie do książki, jej redaktor – Michał Olszewski pisze: “Szukam od dłuższego czasu źródeł tej postawy, nieoczywistej, jeśli spojrzeć na biografię Adama Bonieckiego i razy, których nie szczędził mu los. Szukam i znajduję w rozsianych po książkach, felietonach i reportażach szczegółach, które składają się w całość. Życie Bonieckiego wypełnione jest po brzegi spotkaniami z ludźmi promieniującymi wewnętrzną siłą, wrażliwością na krzywdę innych i uporem w dążeniu do celu…”.

Potrzebujemy oddechu, a ten zapewniają nam słowa zawarte w tej książce. Uczą dystansu, spokoju ducha, odpowiedzialności, lojalności i znaczenia wiarygodności w wierze i życiu wśród innych oraz w Kościele.

Rozmowa odbędzie się w siedzibie PaństwoMiasto w ogrodzie domku Na Jazdowie 3/12, w sobotę, 5 sierpnia o godz. 16:00
W wakacyjnym słońcu, cieniu drzew, na leżakach, z książką w ręku i lemoniadą. Zapraszamy!

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!