Wszystko o moim życiu – spotkanie z Piotrem Jaconiem

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Piotrem Jaconiem,  dziennikarzem TVN24, autorem głośnej książki „My, Trans” oraz reżyserem dwóch filmów dokumentalnych o życiu osób transpłciowych w Polsce oraz o doświadczeniach ich rodziców.
Pokazane w filmach i książce historie odkrywają przed nami trudną drogę, jaką w naszym kraju mają do pokonania osoby trans, a wraz z nimi ich rodzice i najbliżsi. W przyjaznym gronie Klubu Tygodnika Powszechnego Trójmiasto, Fundacji Samorządność im. Lecha Bądkowskiego i Fundacji Wspólnota Gdańska, w gościnnych progach Biblioteki Manhattan,  chcemy porozmawiać o doświadczeniach rodziców osób trans, dowiedzieć się więcej o procesie korekty płci, a także o przejściach z lekarzami oraz polskimi sądami. Temat nadal wydaje nam się niebywale ważny, gdyż sytuacja osób LGBT+ nie poprawia się. Nadal są oni wykluczani, dyskryminowani.
„Piotr Jacoń mówi o miłości do transpłciowej córki w państwie, w którym prominentni politycy powtarzają, że “LGBT to nie ludzie”. W jego słowach czujemy dojrzałość, ojcowskie wsparcie i spokój. Emanacją postawy dziennikarza jest książka „My, Trans”. Odważni bohaterowie pokazują, jak istotny jest brak ocen i moralizatorstwa. Wskazują rodzicom wszystkich dzieci drogę do prawdziwej, bezwarunkowej miłości.” – Justyna Kopińska
Za jego działalność na rzecz osób transpłciowych w tym roku Fundacja Grand Press przyznała Piotrowi Jaconiowi Medal Wolności Słowa.
Spotkanie, które odbędzie się w piątek, 7.10 o godz. 18 do Biblioteki Manhattan przy Al. Grunwaldzkiej 82 w Gdańsku,  poprowadzi Jacek Jasionek – gdański prawnik i aktywista, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado.

wstęp | wolny

transmisja na kanale youtube i na facebooku
link do transmisji: https://youtu.be/tOapZkA2gf8

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!