Szkoła na froncie

Klub ” Tygodnika Powszechnego” z Trójmiasta wspólnie z Fundacją ” Samorządność” im. Lecha Bądkowskiego i Kreatywną Pedagogiką zaprasza w środę, 27 kwietnia 2022 roku o godz.18  do Biblioteki Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu na spotkanie panelowe poświęcone pomocy dzieciom ukraińskim w szkołach. Przybywa ich do polskich szkół coraz więcej. Pojawia się w związku z tym wiele pytań. Nie wiemy bowiem, czy te dzieci zostaną w Polsce na dłużej, czy zamierzają z rodzicami wracać do Ukrainy. Co w takiej sytuacji robić? Ponadto system edukacji ukraińskiej różni się od polskiego systemu. Jaki program zatem realizować? Jak uczyć języka polskiego jako języka obcego? Z jakimi traumami te dzieci muszą się mierzyć i jak im pomóc? To tylko niewielki zestaw pytań i wątpliwości.
Rozmowę poprowadzi dr Agnieszka Tomasik – dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku. Będą w niej uczestniczyły nauczycielki i ekspertki : Joanna Dunajska – SP nr 16 w Gdańsku, Aleksandra Dobke i Agnieszka Litwa- ZSSiMS w Gdańsku, oraz gość specjalny Monika Chabior – zastępca prezydenta Miasta Gdańska do spraw rozwoju społecznego i równego traktowania.
Spotkanie odbędzie się na żywo, dzięki gościnności Biblioteki Manhattan i jej szefowej Magdalenie Litwin. Będzie również transmitowane na żywo na naszym kanale youtube.
Link do transmisji:
https://www.youtube.com/watch?v=ZZUnwDKJPCc
Zapraszamy do wspólnej dyskusji.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!