Relacja ze spotkania z Piotrem Jaconiem – “Wszystko o moim życiu”

W piątek, 7.10 o godz. 18 w Bibliotece Manhattan odbyło się zorganizowane przez klub “TP” w Trójmieście i Fundację ” Samorządność” im. Lecha Bądkowskiego  bardzo wzruszające, przejmujące spotkanie z Piotrem Jaconiem, dziennikarzem TVN24, ojcem osoby Trans. Rozmowę z naszym gościem przeprowadził Jacek Jasionek, prawnik, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado.
Pan Piotr bardzo szczerze, otwarcie, co cenne, opowiadał o swoim doświadczeniu bycia ojcem osoby Trans, o swoich odczuciach jako rodzica, o swoich lękach, o swojej walce w obronie praw tych osób. Jak powiedział, jego życie się zmieniło. Musiał nauczyć się myśleć inaczej. Zderzył się z bezdusznością prawa, sędziów, którzy sztywno trzymając się procedur, okazują w ten sposób brak zrozumienia dla delikatnej sytuacji osoby transpłciowych.
Dlatego nasz gość zdecydował się na głośne o tym mówienie, aby choć w ten sposób stanąć w obronie swego dziecka  i innych mu podobnych, jak i ich rodziców. Może też  choć w ten sposób uda mu się poruszyć opinię publiczną, zmienić stosunek do osób Trans, a może i wpłynąć na zmianę w prawie. Jego opowieść wszystkich uczestników spotkania przejęła. Oto krótka relacja fotograficzna z tego spotkania. Na kanale YT znajduje się nagranie spotkania.
link do transmisji: https://youtu.be/tOapZkA2gf8
 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!