Ks. Janusz Stanisław Pasierb znany i nieznany. W 30. rocznicę śmierci

Kim był ks. Janusz Stanisław Pasierb, a kim się staje po 30 latach od chwili swej śmierci? Jak sacrum łączy się w jego poezji z gender? Wykład dr. hab. Tomasza Tomasika, profesora Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku, znawcy i wydawcy Wierszy zebranych ks. Janusza Stanisława Pasierba, będzie dotyczył przypomnienia postaci znanego kapłana, poety, eseisty i historyka sztuki, ale także przybliżenia mniej jawnych, a mocno obecnych w tej twórczości zagadnień związanych z cielesnością, płciowością i seksualnością.

Spotkanie jest  współorganizowane przez Fundację Samorządność im. Lecha Bądkowskiego i Bibliotekę Manhattan. Zapraszamy w poniedziałek, 29 stycznia o godz. 18 do Biblioteki Manhattan w Gdańsku Aleja Grunwaldzka 82 ( Centrum Handlowe Manhattan)

dr hab. Tomasz Tomasik – prof. Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, zajmuje się badaniem męskości w literaturze i kulturze, autor m.in. rozprawy Wojna – męskość – literatura (2013), a także książek o Januszu Stanisławie Pasierbie i Zbigniewie Herbercie.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!