I co ja robię tu… Z Marcinem Mogielskim OP o dojrzałości, inkluzywności, chrześcijaństwie w praktyce życia

Pomiędzy bodźcem i reakcją jest przestrzeń: w tej przestrzeni leży wolność i moc wyboru naszej odpowiedzi.” Viktor E. Frankl, Człowiek w poszukiwaniu sensu

Rzeczywistość wokół nas jest trudna – wiele słów już na ten temat wypowiedzieliśmy m.in. w gronie klubowiczów Tygodnika Powszechnego. Wszyscy podejmujemy decyzje dotyczące własnej drogi, staramy się to czynić w zgodzie z własnym sumieniem. Ale czy rzeczywiście ufamy sobie? Czy odnajdujemy się w wierze, religijności, duchowości? Czy one nam pomagają? Jak potrafimy się odnaleźć w obecnych podziałach? Część z nas odeszła z Kościoła, część znajduje się na jego obrzeżach. Często czujemy się wypychani, niechciani. W jaki sposób w praktyce możemy być otwarci, jak możemy tworzyć inkluzywną wspólnotę? Jak twórczo przeżywamy, a raczej możemy przeżywać nasze życie? Czy chrześcijaństwo daje nam nadzieję? Jak możemy się odnaleźć w konfrontacji z instytucją, która nie do końca prezentuje wartości chrześcijańskie i ewangeliczne? Wiele tu pytań. A jakie odpowiedzi na nie? O tym i o wszystkim, co nam w duszy gra, porozmawiamy z naszym gościem, Marcinem Mogielskim OP.

Rozmowę poprowadzi Weronika Uziak, członkini Trójmiejskiego Klubu ” TP”.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 4  listopada o godz. 18 we Wspólnocie Domowej dla Dorosłych Osób z Autyzmem w Gdańsku przy ul. Malczewskiego 133.

 

Marcin Mogielski OP urodzony w 1972 roku w Szczecinie. Mgr teologii PAT w Krakowie oraz lic. teologii duchowości PWT we Wrocławiu. W latach 1999-2002 pracował we Wrocławiu, 2002-2009 w Warszawie, 2009-2016 w Gdańsku, a obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Kaznodzieja, spowiednik, opiekun Dominikańskiego Centrum Wspierania Rodziny „Syntonia”, animator „Spotkań Małżeńskich” i „Wieczorów dla zakochanych”, duszpasterz młodych małżeństw, przyjaciel i opiekun Uchodźców z Ukrainy i Syrii.

 

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!