Spotkanie przeniesione na styczeń! Codzienność osób transpłciowych w Polsce

W związku z chorobą naszych dwóch gości dzisiejsze spotkanie o godz. 19 “Codzienność osób transpłciowych w Polsce” jest przeniesione na styczeń 2023 r. Życzymy zdrowia! O dacie i godzinie poinformujemy.

Niedawno rozmawialiśmy z Piotrem Jaconiem, ojcem osoby transpłciowej. Z jego perspektywy, kochającego, wrażliwego, czułego rodzica poznaliśmy sytuację tej dyskryminowanej przez większość społeczeństwa grupy, której problemy są stale lekceważone, pomijane. Niechęć do niej, lęk i naszą niewiedzę wykorzystują też politycy do swojej gry, aby zdobyć przychylność elektoratu. Z tego zatem względu, aby wyjaśnić pewne niejasności, postanowiliśmy jeszcze raz porozmawiać o osobach transpłciowych i niebinarnych. Porozmawiajmy o ich codzienności, o tym, z jakimi trudnościami muszą się mierzyć każdego dnia. Podzielimy się współczesną wiedzą naukową o trans płciowości i niebinarności oraz o sytuacji społecznej osób trans i niebinarnych. Opowiemy o tranzycji medycznej, prawnej i społecznej oraz o inkluzywnym, włączającym, neutralnym płciowo języku. Będzie też przestrzeń na pytania i dyskusję. Do naszej rozmowy zaprosiliśmy Magdalenę Pilecką, prowadzącą grupę wsparcia dla osób LGBT+, i dr hab. Anną Kłonkowską, socjolożkę, psycholożkę i filozofkę. Moderatorem spotkania będzie Jacek Jasionek, prawnik, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT+ Tolerado.

Zapraszamy w środę, 7.12, o godz. 19 do Oliwskiego Ratusza Kultury w Gdańsku Oliwie przy ul. Opata J. Rybińskiego 25.

Tym z Państwa, którzy z różnych przyczyn nie mogą się zjawić w Ratuszu, podajemy poniżej link do transmisji ze spotkania:

Magdalena Pilecka – lokalna aktywistka, od lat prowadząca grupę wsparcia w Gdańsku. Szalona matka kotów (prowadzi dom tymczasowy dla kotów) , zaklinaczka tabelek z excela, miłośniczka historii i ciężkiego brzmienia.

dr hab. Anna Kłonkowska – profesorka w Instytucie Socjologii, na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Badaczka wykształcona w dziedzinie nauk społecznych (socjologia, psychologia i filozofia). Autorka artykułów i książek z zakresu socjologii męskości oraz społecznych badań nad transpłciowością. Członkini zarządu American Men’s Studies Association oraz zespołu redakcyjnego czasopisma “Men and Masculinities”. Visiting Scholar w Center for the Study of Men and Masculinities na Uniwersytecie Stanowym w Nowym Jorku w latach 2013, 2016-17, 2019-20. Laureatka nagrody badawczej Chair in Transgender Studies Research Fellowship (University of Victoria) oraz międzynarodowych stypendiów i grantów badawczych: Senior Award Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (Stony Brook University, NY); Programu im. Bekkera NAWA (Stony Brook University, NY); Fundacji Kościuszkowskiej (Stony Brook University, NY); Bednarowski Trust (University of Aberdeen); DAAD (Albert-Ludwigs-Universität, Freiburg). Ambasadorka Programów Komisji Fulbrighta w Polsce.

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas!