Klub “TP” Rzeszów

Klub "TP" Lublin
Małgorzata Dyrda

Pamięć i terytorium – rozważania nie tylko o historii

Z zachowaniem największej ostrożności sanitarnej organizujemy 13 października w antykwariacie klasztoru dominikanów o godz.19 spotkanie z Moniką Sznajderman pt. “Pamięć i terytorium- rozważania nie tylko o historii” . Szukanie tożsamości to zgoda na odkrycia, objawienia i rozczarowania. Szukanie tożsamości zbiorowej to często suma nieszczęść. Zwłaszcza, gdy wiąże się z konkretnym

Czytaj więcej »

Pustka.Cisza.Słowo.Dylematy polskiego Kościoła

Spotkanie w Klubie TP w Rzeszowie z dr hab. Piotrem Sikorą 28.09.20r. o godz.19 w antykwariacie klasztoru ojców Dominikanów rozmowa o tym, co zobaczyliśmy w Kościele: niektórzy pustkę, która ich przeraziła, inni ciszę, która daje nadzieję. Jeszcze inni domagali się od Kościoła słowa, które buduje i leczy, a dostają słowo,

Czytaj więcej »
Klub "TP" Rzeszów
Małgorzata Dyrda

Hiob w Rzeszowie

Czego dzisiaj może nas nauczyć Księga Hioba? Czy tylko mierzenia się z nieodstępującym życia cierpieniem, którego zawsze będziemy mieli pod dostatkiem? Z tym pytaniem mierzył się na wczorajszym spotkaniu rzeszowskiego Klubu Tygodnika Powszechnego profesor Paweł Śpiewak, socjolog, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, znawca Tory.

Czytaj więcej »
Klub "TP" Rzeszów
Małgorzata Dyrda

Doświadczenie straty. Czego nas uczy księga Hioba

Klub “Tygodnika Powszechnego” spotka się po długiej przerwie 15 września 2020 r. (wtorek) o godz. 19.00 w klasztorze ojców dominikanów z Pawłem Śpiewakiem. Tytuł spotkania: “Doświadczenie straty. Czego nas uczy księga Hioba.” Zapraszamy, prosząc o zachowanie przepisów sanitarnych.

Czytaj więcej »
Klub "TP" Rzeszów
Małgorzata Dyrda

Są tacy ludzie, że stajesz oniemiały z podziwu

Są tacy ludzie, że stajesz oniemiały z podziwu. Tak było na spotkaniu z Mariną Hulią, opiekunką dzieci z dworca Brześć. Ta drobna kobieta jest gigantem, nieprawdopodobna energia, siła, nieprawdopodobne serce. Szkoda, że tak mało osób przyszło.

Czytaj więcej »
Nadchodzące wydarzenia:

[eventlist categories=”19″ whitelabel = true noresults=”Brak nadchodzących wydarzeń” limit=15]