Pysznie i owocnie. Po spotkaniu organizacyjnym w Piwnicy

W Piwnicy bywa pysznie, warzywnie, a nade wszystko owocnie! Nie tylko za sprawą wspólnego, smacznego śniadania, ale także dzięki dużej pracy, którą wykonaliśmy np. w ostatnią sobotę. Tak postawiliśmy kolejny krok w kierunku rozwoju naszego miejsca.
Dziś Piwnica w całości utrzymywana jest przez Klubowiczów i Sympatyków. Ponieważ jednak koszty rosną, poszukujemy różnych rozwiązań, które pozwolą nam nie tylko przetrwać, ale też się rozwijać. To ważne, bo podziemia kamienicy przy ul. Pijarskiej 5 w Krakowie stały się dziś domem dla gości z Ukrainy uczestniczących w różnych zajęciach, studentów z kół naukowych odbywających tu regularne spotkania oraz szeregu inicjatyw klubowych i zaprzyjaźnionych inicjatyw, stowarzyszeń, fundacji itp. Postawiliśmy więc sobie szereg pytań w tym zakresie i szukaliśmy rozwiązań, które pomogą nam zainteresować Piwnicą tych, którzy mogliby realnie wesprzeć nasze codzienne działania.
Jesteśmy przekonani, że to właśnie bezinteresowność i otwartość czyni Piwnicę Powszechną wyjątkową i powoduje, że przybywają do niej coraz to nowi goście. Wymaga to od nas sporego nakładu pracy, działań które muszą poprawić naszą wewnętrzną komunikację, zarządzanie miejscem, dyżurami oraz wydarzeniami, które się w niej odbywają. W tym celu przeprowadziliśmy analizę SWOT (w wydaniu dość osobliwym), oraz spisaliśmy zadania, które mają nam pomóc osiągnąć wyżej wymienione cele.
Spotkanie organizacyjne w Piwnicy Powszechnej
6 maja 2023
Spotkanie organizacyjne w Piwnicy Powszechnej
6 maja 2023
Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby w Piwnicy realizować różne, zgodne z ideami Klubów „TP” inicjatywy. Zachęcamy także wszystkich, którzy chcieliby nas na różne sposoby wspierać do kontaktu (piwnica@turowicz.org, marcin.pera@turowicz.org) lub bezpośredniego wpłacania 💸 darowizn na subkonto Klubu „TP” w Krakowie:
nr konta 12 1750 0012 0000 0000 4104 8735
tytułem: „Darowizna na cele statutowe – lokal”
Bank BNP Paribas,
✉️Stowarzyszenie im. Jerzego Turowicza
ul. Pijarska 5/20, 31-015 Kraków
Fot. Kazimierz Urbańczyk

Działamy dzięki Tobie! Wesprzyj nas:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Godziny otwarcia i kontakt

poniedziałek – piątek, godz. 10-18

e-mail: piwnica@turowicz.org

Partnerzy instytucjonalni

Nasze miejsce!

Piwnica Powszechna istnieje dzięki Wam – jej Przyjaciołom, Mecenasom. Wasze wsparcie spowodowało, że zaczęliśmy się starać o klubowe miejsce w Krakowie, znaleźliśmy je i urządziliśmy najlepiej jak potrafiliśmy, by służyła nam Wszystkim!

Chcemy by Piwnica była przestrzenią spotkania i dialogu, by nie zabrakło w niej okazji do spotkania z Innym, ale też by była przystankiem dla wędrowca (w tym Klubowicza przybywającego do Krakowa z innych stron świata, stąd lokalizacja blisko dworców autobusowego i kolejowego).

I wierzymy, że to pierwszy, ale nie ostatni lokal klubowy, a kolejne powstaną w innych miastach, w których działamy!

DZIĘKUJEMY!

Piwniczne wydarzenia:

Dom Osterwy